Będą dwie nowe fabryki

  13

  VASCO TECH oraz Segepo-Refa wybudują się w świebodzickiej podstrefie . VASCO TECH zamierza uruchomić w podstrefie produkcję komponentów do przemysłu spożywczego. Segepo-Refa to firma z wieloletnimi tradycjami, produkująca komponenty dla m. in. przemysłu motoryzacyjnego, elektrycznego. Obie firmy pochodzą ze Świebodzic.

  VASCO wybuduje w podstrefie swój pierwszy zakład, na działce o powierzchni 0,87 ha. Segepo-Refa przeniesie produkcję z dotychczasowych pomieszczeń do nowo wybudowanej fabryki. Firma zakupiła 1 hektar gruntu, zamierza na nim postawić zakład o powierzchni 3,5 tys. m2.

  – Bardzo się cieszę, że kolejnymi inwestorami w naszej Podstrefie będą rodzime firmy, które uznały, że to dobre miejsce na rozwój swojego potencjału – podkreśla burmistrz  Bogdan Kożuchowicz. – Podstrefa Świebodzice zaczyna się powoli wypełniać, jest zainteresowanie ze strony kolejnych inwestorów. Na szczęście mamy jeszcze 10 hektarów gruntu, które czekają na wprowadzenie do Podstrefy. Nowe zakłady oznaczają także nowe miejsca pracy dla mieszkańców. Firma Segepo deklaruje zatrudnienie 100 osób. VASCO TECH, ze względu na pełne zautomatyzowanie linii, zatrudni ich mniej.

  Podstrefa Świebodzice zlokalizowana przy trasie strzegomskiej, liczy obecnie niespełna 9 hektarów, 10 hektarów jest przygotowanych do wprowadzenia i czeka na decyzję Rady Ministrów. Gmina Świebodzice posiada także 10 hektarów własnych gruntów, które sąsiadują z terenami objętymi WSSE. I tymi gruntami także interesują się przedsiębiorcy.

  W podstrefie Świebodzice od 2011 roku działa firma GEA Polska, która zakupiła tu ponad 5 hektarów terenu.

  Agnieszka Bielawska – Pękala UM Świebodzice/ opr. red.

   

  Poprzedni artykułSurowa kara dla właściciela groźnego psa
  Następny artykułLetni basen dalej zamknięty