AKS wyraźnie lepszy od Polonii

1

Odnotowując jeden celny strzał na bramkę w trakcie całego spotkania ciężko myśleć o korzystnym rezultacie, tak też było i tym razem. Polonia Świdnica po bardzo słabej grze przegrała 0:3 z AKS–em Strzegom.

W pierwszych minutach meczu gra toczyła się głównie w środkowej części boiska, a obie drużyny pewnie zabezpieczały tyły. Z czasem do głosu coraz wyraźniej zaczęli dochodzić goście, po raz pierwszy na poważnie bramce strzeżonej przez Pierzgę zagrozili w 25. minucie. Sytuacji jeden na jednego ze świdnickim golkiperem nie wykorzystał Burszta, przenosząc futbolówkę wysoko nad poprzeczką. W pierwszej części spotkania swoje szanse mieli też Buryło i Borkowski, ale po 45 minutach mieliśmy bezbramkowy remis. Co nie udało się przyjezdnym w pierwszej połowie wyszło w drugiej części spotkania. Strzegomianie trzykrotnie trafili do siatki, zaczęło się od gola Rogowicza w 48. minucie, na 2:0 podwyższył z rzutu karnego Bęś, a wynik ustalił w 70. minucie Arendarczyk wykorzystując stratę w środku pola testowanego Krakówki. Polonia po kiepskiej grze uległa ostatecznie AKS-owi 0:3.

Polonia Świdnica – AKS Strzegom 0:3 (0:0)

Polonia: Pierzga (60’ Kot), Borowy (70’ Furmankiewicz), P. Salamon, Dec (70’ Krakówka), Sowa (70’ Borowy), Krakówka (70’ Mateja), Furmankiewicz (45’ Pasek, 55’ Czoch), Mateja (45’ Rudnicki), Pasek (45’ Kukla), Czernicki (60’ Rodak), Rudnicki (45’ Klimczak)

AKS: Trawka, Traczykowski, Bęs, Adham, Marszałek, Domaracki, Wiśniewski, Buryło, Burszta, Borkowski, Werner oraz Kretkowski, Wyżga, Bielawski, Kozioł, Dobrowolski, Arendarczyk, Rogowicz