Wyprowadzka Domu Dziecka

  33

  Do końca wakacji dzieci opuszczą Dom Dziecka w Bystrzycy Górnej. Placówka w tym miejscu funkcjonowała od 1948 roku. Podopieczni przeprowadzą się do 6 mieszkań i domów w Świdnicy.

  Taką decyzję podjął zarząd powiatu na mocy nowej Ustawy o wspieraniu rodziny i pieczy zastępczej – wyjaśnia wicestarosta Alicja Synowska. – Dom Dziecka jako placówka będzie działała, ale zajmie się zarządem mieszkań dla wychowanków i zapewnieniem im właściwej opieki, bo dzieci oczywiście nie będą mieszkały same. Przeprowadzka planowana jest na sierpień.

  Dzieci zamieszkają w trzech samodzielnych domach i 3 mieszkaniach, nie więcej niż 14. w jednym. – Na pewno ta zmiana będzie dla nich korzystna.To oczywiście nie będą domy z mamą i tatą, ale z namiastką normalnej rodziny. Poza tym na pewno w Świdnicy jest łatwiejszy dostęp do szkół, kultury, rozrywki. Takie mieszkania już funkcjonują w Świdnicy, dwa z nich prowadzi stowarzyszenie SKSK i mamy o ich pracy bardzo dobrą opinię – dodaje wicestarosta.

  Przy przeprowadzce potrzebna jest pomoc, dotycząca przede wszystkim wyposażenia. Apel: Dyrekcja, wychowawcy i dzieci, apelują zatem o szeroko idącą pomoc w zdobyciu dla placówki nowego sprzętu AGD, mebli, wyposażenia kuchni itp. Potrzeby są zatem ogromne a środki finansowe, którymi dysponuje placówka są bardzo skąpe. Każda rzecz ofiarowana dzieciom, począwszy od sztućców skończywszy na meblach pomoże w zagospodarowaniu i starcie w nowych mieszkaniach. Liczymy na dar serca i zrozumienie naszej trudnej sytuacji.

  Kontakt z Domem Dziecka w Bystrzycy Górnej: tel. 74/8509939 lub 531-271-603

  Poprzedni artykułŚmiertelny wypadek na Szarych Szeregów
  Następny artykułLKS Bystrzyca Górna najlepszy w piłkarskim memoriale