Uroczyście podsumowali Współzawodnictwo Międzyszkolne 2011/2012

  0

  W pięknej sali kominkowej Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy słonecznej, pogodnej aurze zebrali się dyrektorzy oraz nauczyciele wychowania fizycznego ze wszystkich szkół podstawowych jak też gimnazjalnych w Świdnicy. Jest się czym pochwalić, bo podstawówek mamy siedem, zaś gimnazjów cztery i wszystkie te szkoły uczestniczą w organizowanym przez świdnicki OSiR oraz Szkolny Związek Sportowy – Współzawodnictwie Międzyszkolnym.

   

  Odbywało się ono na szczeblu miejskim w ramach cyklu Dolnośląskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Dolnośląskiej Gimnazjady. Warto w tym miejscu nadmienić, że rozegrano łącznie 45 konkurencji sportowych, a w tym 26 imprez w szkołach podstawowych (12 dziewczęta, 14 chłopcy) oraz 19 imprez w gimnazjach (9 dziewczęta, 10 chłopcy).  We wszystkich zawodach wzięło udział 2301 zawodników i zawodniczek z czego 1589 ze szkół podstawowych i 712 z gimnazjów. W punktacji drużynowej, czyli brana pod uwagę była suma punktów zdobyta łącznie przez dziewczęta i chłopców, uzyskano następujące wyniki:

  Szkoły Podstawowe:

  1. SP 4
  2. SP 8
  3. SP1
  4. SP 6
  5. SP 315
  6. SP 105
  7. SP Bliżej Dziecka

  Gimnazja:

  1. Gimnazjum nr 1
  2. Gimnazjum nr 3
  3. Gimnazjum nr 2
  4. Gimnazjum nr 4

  Wyrózniono również za doprowadzenie zespołów do finałów dolnośląskich oraz zaangażowanie następujących nauczycieli: SP 4 – Robert Skupień, Jarosław Kozioł, Krzysztof Wąż, SP 8 – Andrzej Czyżowicz, Gimnazjum nr 1 – Anna Lis, Gimnazjum nr 3 – Krzysztof Terebun oraz Paweł Kondzior. Statuetki i podziękowania trafiły za wydatną pomoc i udostępnianie obiektów do nast. dyrekcji szkół: SP 1 – dyr. Alicja Karol, SP 4 – dyr. Ryszard Chołko, SP 8 – dyr. Małgorzata Gryń-Chlebicka, Gimnazjum nr 2 – dyr. Alicja Matysik, Gimnazjum nr 3 – Jolanta Giergiczna-Śiwkin, Podziękowano również Anabelli Wierzbickiej oraz Waldemarowi Kurkowi za zaangażowanie w prowadzenie Współzawodnictwa, a dyrektorowi świdnickiego OSiR-u Edmundowi Frączak za wsparcie, ufundowanie nagród oraz płynne i bezproblemowe udostępnianie obiektów sportowych. Całość odbyła się w podniosłej, uroczystej i miłej atmosferze. Współzawodnictwo obejmowało indywidualne biegi przełajowe, sztafetowe biegi przełajowe, mini kosza, mini siatkówkę, tenis stołowy, czwórbój lekkoatletyczny, igrzyska dzieci w lekkiej atletyce, oraz wielobój. Wszystkim zawodniczkom i zawodnikom oraz kadrze serdecznie dziękujemy.

  /OSiR Świdnica/

  Poprzedni artykułOśrodek otwarty. Będzie pomoc dla uzależnionych [FOTO]
  Następny artykułTańczące pary w Rynku [FOTO]