Ośrodek otwarty. Będzie pomoc dla uzależnionych [FOTO]

  18

  Lepsze warunki dla pacjentów walczących z uzależnieniami i ich rodzin. Dziś, otwarto nowy zakład opieki zdrowotnej. W siedzibie przy ul. Westerplatte 47 w Świdnicy działa już Poradnia Terapii Uzależnienia od Alkoholu i Współuzależnienia oraz Poradnia Terapii Uzależnień.

  Dzięki nowym poradniom i siedzibie sekcji pracowników socjalnych mieszkańcy będą mogli liczyć na jeszcze skuteczniejszą pomoc. Wiele też zależy od specjalistów, którzy będą pracować w tym nowym miejscu, ale jestem przekonany, że tą swoistą służbę będą wykonywali bardzo dobrze – mówił na otwarciu Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy.

  Mieszkańcy Świdnicy uwikłani w problemy uzależnień i ich rodziny mogą korzystać z rozszerzonej profesjonalnej oferty terapeutycznej w nowoczesnym budynku. Psychoterapia, oparta na najnowszym podejściu do problemu oraz na wieloletnich doświadczeniach terapeutów, realizowana jest w formie spotkań indywidualnych i grupowych.

  W budynku znajduje się także sekcja terenowa pracowników socjalnych, którzy będą obsługiwać rejon dolnej Świdnicy, czyli m. in. os. Zarzecze i Kraszowice. Mieszkańcy z tego rejonu miasta będą mogli w bardziej dogodnym miejscu załatwiać swoje sprawy. Natomiast pracownicy socjalni będą bliżej środowiska, w którym żyją ich podopieczni.

  Nowo wybudowany obiekt to inwestycja zrealizowana nakładem 1,98 mln zł z budżetu miasta Świdnicy.

  Poprzedni artykułW Świdnicy świętowali Światowy Dzień Deskorolki
  Następny artykułUroczyście podsumowali Współzawodnictwo Międzyszkolne 2011/2012