Świdnica ma własną encyklopedię!

  4

  W czwartek, 21 czerwca pierwsi świdniczanie otrzymają I część Encyklopedii Świdnicy. Encyklopedia to dzieło tworzone przez świdniczan i dla świdniczan, dokumentujące dzieje naszego miasta od zarania dziejów do czasów współczesnych.

   
  – Encyklopedia jest niepowtarzalnym projektem. Zależy nam na przygotowaniu kompleksowej publikacji o dziejach Świdnicy, wybitnych świdniczanach, ważnych datach w historii miasta i wszystkim, co nierozłącznie wiąże się ze Świdnicą. Encyklopedia będzie aktualizowana na bieżąco – zapowiada Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy.
  – Encyklopedia Świdnicy powstaje podobnie, jak popularny w latach dziewięćdziesiątych „Świat Wiedzy”. Segregator Encyklopedii wypełni się kartami, tworzonymi na bieżąco przez powołany do tego celu zespół redakcyjny oraz chętnych świdniczan. W I części autorzy opowiadają o historii, archeologicznych odkryciach Świdnicy i okolic – dodaje Waldemar Skórski, zastępca prezydenta Świdnicy.
  Ponad 660 osób, które wpisały się na listę subskrypcyjną, będzie nieodpłatnie odbierać kolejne karty encyklopedii co kilka miesięcy w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej. Pierwsza edycja będzie dostępna już od najbliższego czwartku, 21 czerwca w Miejskiej Bibliotece Publicznej (ul. Franciszkańska 18, Czytelnia Naukowa na I piętrze).
  Równolegle z „papierowym” wydaniem Encyklopedii Świdnicy, na stronie www.um.swidnica.pl, w Aktualnościach – zakładka „Encyklopedia Świdnicy” już wkrótce będzie można nieodpłatnie pobierać kolejne części Encyklopedii w wersji elektronicznej.
  Projekt realizują Urząd Miejski i Towarzystwo Regionalne Ziemi Świdnickiej.
  Poprzedni artykułKto zginął na drodze Bronówek-Strzegom?
  Następny artykułWeekend pełen atrakcji w Morawie