Stadiony na wolności

  0

  W holu świdnickiego teatru do końca czerwca będzie można oglądać makiety stadionów, które są dziełem osadzonych w zakładach karnych w całej Polsce. Konkurs zorganizował świdnicki Areszt Śledczy.

  Zainteresowanie ogólnopolskim konkursem na makietę stadionu na Euro 2012 r. przerosło oczekiwania organizatorów. Do Aresztu Śledczego w Świdnicy przyszło ponad 20 makiet stadionów. Z samego aresztu wystartowały aż cztery zespoły. Makiety stadionów osadzeni wykonywali techniką modelarstwa zapałczanego. Wśród prac konkursowych można znaleźć różnorodne techniki modelarskie.  Są tam  prawdziwe perełki, jak chociażby makieta ze szkła wykonana techniką witrażu

  Po zsumowaniu liczby przyznanych punktów bezapelacyjnie zwycięzcą została makieta gdańskiej PGE Areny wykonana przez Zdzisława Piechotę z Zakładu Karnego w Potulicach. Drugie miejsce zajął Stadion Narodowy stworzony przez Krzysztofa Nowaka z Zakładu Karnego nr 1 w Strzelcach Opolskich. Natomiast trzecie miejsce zajęła kolejna PGE Arena wykonana w świdnickiej jednostce.Konkurs został rozstrzygnięty w kwietniu. Dotychczas makiety stadionów można  było oglądać tylko za murami aresztu.

  Poprzedni artykułNoc Świętojańska w Rynku
  Następny artykułZlot miłośników Harley – Davidson