Prymusi nagrodzeni

  3

  Po raz czternasty wójt gminy przyznała stypendia dla prymusów i osobowości szkoły. Prymusem gminy Świdnica został Błażej Tabor, ze SP im. M. Kopernika w Pszennie ze średnia ocen 5,75. Łącznie do 197 stypendystów trafi 29.340 zł.

  Aby otrzymać to upragnione dla każdego ucznia wyróżnienie, należało pracować przez cały rok szkolny. Na koniec najzdolniejsi uczniowie zarówno w szkołach podstawowych jak i gimnazjach musieli wykazać się średnią ocen na poziomie m.in. 5,0. W tym roku szkolnym 2011/2012 wójt gminy przyznała o 12 stypendiów więcej w porównaniu z rokiem poprzednim.

  Świetlica w Bystrzycy Górnej wypełniona była po brzegi. Pamiętam jak w semestrze zimowym złożyliście deklarację, że stypendiów na koniec roku będzie więcej. Cieszę się, że dotrzymaliście słowa. Jeżeli w przyszłym roku będzie taka dynamika, to za rok będziemy musieli wynająć salę teatralną, aby Was wszystkich pomieścić – mówiła z uśmiechem wójt gminy.

  Najwyższe nagrody finansowe trafiły go prymusów (400zł), uczniowie nominowani do tytułu osobowość szkoły otrzymali po 300 zł. a stypendyści którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce i sporcie 120 zł, w tym również prymusi szkoły.

   

   

  Lp. Nazwa placówki PrymusSzkoły Średnia ocen Ilość stypendiów naukowych Ilość stypendiów sportowych Osobowośćszkoły
  1. SP w Bystrzycy Górnej Michał Somala 5,5 14 4 Marta Brzozowska
  2. SP w Grodziszczu Paula Król 5,45 6 Grzegorz Krzanak
  3. SP w Lutomi Dolnej Aleksandra Natanek 5,6 14 Klaudia Władzińska
  5. SP w Mokrzeszowie Julia Kretowicz 5,5 8 Damian Węgłowski
  6. SP w Pszennie Błażej Tabor 5,75 33 Maciej Trojan
  7. SP w Witoszowie Dolnym Aleksandra Anioł 5,66 30 3 Mateusz Zakrzewski
  1. Gimnazjum w Lutomi Dolnej Aleksandra Czerkawska 5,73 25 5 Marta Adamczyk
  2. Gimnazjum w Pszennie Aleksandra Karwala 5,44 26 3 Adrianna Woźniak
  3. Gimnazjum w Witoszowie Dolnym Wyrwa Wojciech 5,64 28 2 Adrianna Christ
  RAZEM 184 13

  Największą liczbą stypendystów może pochwalić się Szkoła Podstawowa im. M. Kopernika w Pszennie (33 uczniów) oraz Gimnazjum w Witoszowie Dolnym (30 uczniów).

  Obecna na spotkaniu wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek pogratulowała uczniom wspaniałych wyników i wyraziła uznanie dla ich wytrwałości i ciężkiej pracy. Wykształcenie to dobro, którego nic nie jest w stanie was pozbawić. Zawsze czekam na ten dzień, bo to naprawdę radosna chwila, patrząc jak z każdym rokiem zwiększa się liczba naszych gminnych stypendystów. Z okazji zbliżających się wakacji życzę przyjemnych, słonecznych dni i zasłużonego odpoczynku. Absolwentom klas III gminnych gimnazjów życzę kolejnych sukcesów w zdobywaniu wiedzy już w szkołach średnich– mówiła wójt gminy.

   Janusz Waligóra

  rzecznik prasowy Urzędu Gminy  Świdnica

  Poprzedni artykułWypadek na Wodnej [FOTO]
  Następny artykułZ LOT-em na Śnieżkę