Prezesi świdnickich klubów blisko porozumienia

    8

    Włodarze trzech świdnickich klubów piłkarskich: Mariusz Witkowski (Polonia), Dariusz Stachurski (Stal) oraz Dariusz Jaworski (Gryf) są blisko porozumienia. Prezesi „domykają” obecnie szczegóły wzajemnej współpracy, która ma obowiązywać od nadchodzącego sezonu 2012/2013.

    Pierwsze z zaplanowanych w ostatnim czasie „finałowych” spotkań odbyło się w środę 20 czerwca. Podczas narad, na których obecny był m.in. wiceprezydent Świdnicy Waldemar Skórski do porozumienia nie doszło, a całe spotkanie zakończyło się fiaskiem. Polonia miała opiekować się zespołami seniorskimi – III-liga, a także wziąć rezerwy grające w klasie okręgowej. Stali w udziale przypaść miały zespoły juniorskie występujące w Lidze Dolnośląskiej, a Gryf zajmować miał się szkoleniem młodzieży. Na to rozwiązanie nie zgodzili się jednak przedstawiciele Gryfa Świdnica, który postanowili rozszerzyć swoją działalność o szkolenie juniorów młodszych i starszych, czyli piłkarzy aż do 19. roku życia. Z minuty na minutę atmosfera podczas obrad robiła się coraz bardziej napięta, zdecydowano się zatem zakończyć spotkanie.

    W trakcie weekendu przedstawiciele świdnickich klubów jednak nie próżnowali i wypracowali wspólnie kolejne porozumienie, gdzie wydaje się najwięcej „wywalczył” Gryf. Polonia zostaje jedynie z zespołem III-ligowym, Stal trenować będzie drużynę z klasy okręgowej, a także juniorów starszych, a Gryf oprócz swoich ekip przejmuje jeszcze juniorów młodszych. Prezesi domykają obecnie szczegóły. Kto rzeczywiście najwięcej zyskał na tym porozumieniu, to pokaże najbliższa przyszłość. Miejmy jednak nadzieję, że ten zabieg odbije się pozytywnie na świdnickiej piłce.

     /M.Rodziewicz/