Podwieczorek seniora w Galerii Świdnickiej [ZDJĘCIA]

  1

  Ponad 300 osób skorzystało z zaproszenia i uczestniczyło w pierwszym „Podwieczorku Seniora”. Imprezę zorganizowała Galeria Świdnicka. Zabawa była znakomita, a goście spędzili w galerii ponad 3 godziny.

  Partnerem pierwszej edycji imprezy dla seniorów był Dom Dziennego Pobytu „Przystań”, działający przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej. Podopieczni przygotowali wystawę swoich prac, a grupy artystyczne prezentowały się na scenie w skeczach, scenkach teatralnych i integracyjnych tańcach. Pracownicy DDP „Przystań” promowali zaś Centrum Informacji dla Seniorów znajdującej się przy ul. Saperów 27 w Świdnicy.

  Imprezę ze swadą, klasą i humorem prowadzili Bożena Kuźma i Artur Janicki. – Prawdziwym hitem wśród występów był pokaz mody dla seniorów – mody turystycznej i sportowej, zorganizowany dzięki sklepom Martes Sport i Highland. Świetnie przygotowała do występów 10-osobowa grupę choreograf Anna Trzeciak, a wspierała ją prowadząca na co dzień zajęcia z seniorami Jolanta Rosińska. Gromkie brawa były najlepszą nagrodą dla modelek i modeli, którzy pokazali, że i w starszym wieku można ubierać się modni i kolorowo.informuje Beata Moskal – Słaniewska, dyrektor marketingu w Galerii Świdnickiej.

  Gości ponadto zabawiała Kapela Podwórkowa z ulicy Hutniczej, która do Świdnicy przyjechała ze Stornia Śląskiego. Bawili do łez i obiecali, że jeszcze tu wrócą!

  O przyjemności dla ciała zadbał między innymi sklep Intermarche, który przygotował degustację wędlin ze swojskiej wędzarni, wypieki i prawdziwy smalec. Galeria dla seniorów serwowała – jak to na podwieczorku wypada – smakowite ciasta, kawę, herbatę i napoje. Prawdziwym rajem dla podniebienia były wyroby Mistrza Czekolady Marcina Paździora z firmy Choice, który nie tylko pięknie opowiadał o czekoladzie i pochodzeniu kakao, ale na oczach publiczności przygotowywał znakomite wyroby.

  Pokaz makijażu dla seniorek przygotowała firma Vipera Cosmetics. Przez blisko 4 godziny kilkanaście pań odmieniło swój wizerunek. Niespodziankę dla seniorów miała także restauracja Raz, Dwa, Trzy – karty stałego klienta z rabatem 10%. A Vanilia Cafe przygotowała jednorazowe kupony, uprawniające do poczęstunku ze zniżką 20%.

  Seniorzy zgodnie przyznawali, że impreza była świetna, że po raz pierwszy ktoś pomyślał właśnie o nich. Obiecujemy, iż był to raz pierwszy, ale nie ostatni!

  Galeria Świdnicka serdecznie dziękuje wszystkim seniorom, którzy z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli – czy to na scenie, czy poprzez swoje prace – w Podwieczorku Seniora. A byli to: Lucyna Piątkowska, Helena Banik, Genowefa Pyrz, Teresa Kosek, Wanda Kwiatkowska, Jan Kwiatkowski, Alfred Pioch, Andrzej Piskorzewski, Barbara Chmura, Roman Ratajczyk, Teresa Franckiewicz, Janina Pietrzak, Teresa Schmidt, Zofia grab, Janina Arendarska i Lidia Stańczyk.

  Cieszymy się, że pomysł tak spodobał się naszym gościom. We wrześniu chcemy zorganizować kolejną edycję „Podwieczorku Seniorów”, tym razem z Uniwersytetem Trzeciego Wieku. Seniorzy to grupa, o jakiej często niestety, zapominamy. Pretekstem do takiego spotkania był fakt, iż rok 2012 ogłoszony został Europejskim Rokiem Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej – podsumowuje Beata Moskal-Słaniewska, specjalista ds. marketingu w Galerii Świdnickiej.

  Poprzedni artykułKtokolwiek widział, ktokolwiek wie?
  Następny artykułPrezesi świdnickich klubów blisko porozumienia