Nauczyciel nagrodzony przez PWN

  1

  Park linowy, żonglerka lub unihokej – to tylko niektóre z pomysłów na lekcje WF-u nadesłane na konkurs pwn.pl „Ruch to podstawa”. Aby wygrać, nauczyciele musieli wykazać się nieprzeciętną kreatywnością. Zadanie konkursowe polegało na stworzeniu scenariusza lekcji wychowania fizycznego, która byłaby ciekawa i oryginalna, a przy tym zgodna ze szkolnym programem. 12 czerwca jury konkursu podało nazwiska zwycięzców. Pierwsze miejsce zajął Jakub Janowicz, nauczyciel z miejscowości Olszany koło Strzegomia.

  Konkurs „Ruch to podstawa”, zorganizowany przez wydawnictwo pwn.pl, był skierowany do nauczycieli prowadzących zajęcia sportowe w szkołach na wszystkich poziomach nauczania. Ich zadaniem polegało na stworzeniu konspektu oryginalnej lekcji WF-u, w trakcie której korzystano by z niekonwencjonalnych narzędzi i technik. – Rozwój fizyczny jest równie istotny, co rozwój intelektualny – twierdzi Maciej Tyran, dyrektor handlowy pwn.pl. – Dlatego zachęcamy nauczycieli do wprowadzania innowacyjnych rozwiązań na lekcje WF-u. Aby im w tym pomóc stworzyliśmy nowoczesne narzędzie wspierające aktywność ruchową uczniów, program „Eduterapeutica. Postawa i Ruch. Umożliwia on m.in. rzetelną ocenę stopnia wydolności fizycznej uczniów oraz właściwy dobór planu zajęć ruchowych. Program ten stanowi również doskonałe narzędzie do przeciwdziałania wadom postawy, która dotyka około 70% dzieci .

  Do konkursu zgłosili się nauczyciele z całej Polski. Jury stanęło przed niełatwym zadaniem wytypowania najlepszych pomysłów, zgodnych z ideą konkursu. Decyzją sędziów pierwsze miejsce w konkursie pwn.pl zajął Jakub Janowicz z Publicznej Szkoły Podstawowej w Olszanach w województwie dolnośląskim. Przedstawił on niezwykle efektowną lekcję akrobatyki, której z pewnością nie powstydziliby się zawodowi artyści. Widowiskowe układy, wzbogacone nastrojową muzyką, mogą uatrakcyjnić niejedną lekcję wychowania fizycznego, pozwalając uczniom poczuć się profesjonalnymi akrobatami. W nagrodę zwycięzca otrzyma kamerę HD, zaś do jego szkoły trafi najnowszy program multimedialny pwn.pl „Eduterapeutica. Postawa i Ruch” oraz krzesła pomagające przeciwdziałać powstawaniu wad postawy.


  Poprzedni artykułCzary Penelopy: Miłosne kanapeczki na Noc Kupały
  Następny artykułLicealiści na scenie