Na pomoc rodzinom

  0

  Gmina Świebodzice znalazła się wśród 607 gmin w Polsce, które dostaną dotację na zatrudnienie asystenta rodziny. Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej ogłosiło właśnie wyniki konkursu – informuje Agnieszka Bielawska-Pękala z UM w Świebodzicach .

  Powołanie funkcji asystenta rodziny nakłada na samorządy ustawa o systemie pieczy zastępczej i wspieraniu rodziny. Osoba zatrudniona na tym stanowisku będzie się zajmować pracą z rodzinami niewydolnymi wychowawczo, w których istnieje zagrożenie odebrania dzieci i umieszczenia w placówkach zastępczych.

  – Asystent może mieć pod opieką  maksymalnie 20 rodzin, a jego zadaniem będzie współpraca z wszystkimi instytucjami, zajmującymi się opieką, wsparciem terapeutycznym, kuratorem, lekarzem, środowiskiem szkolnym tak, by pomóc rodzicom wypełniać obowiązki wychowawcze i zapobiec temu najgorszemu – czyli odebraniu dzieci – mówi Izabela Siekierzyńska, kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Świebodzicach.

  Gmina Świebodzice otrzymała w ramach dotacji ministerialnej nieco ponad 10 tysięcy złotych, koszt całego projektu to blisko 14,5 tys. zł. Asystent rodziny pracuje w Świebodzicach już od początku maja. Jest nim pani Agnieszka Jezierska, doświadczona osoba, mająca przygotowanie pedagogiczne, pracująca dotychczas z dziećmi w świetlicy środowiskowej.

   

  Poprzedni artykułZajrzyj do schronu
  Następny artykułWielki test z angielskiego