Jak Świdnica kibicowała [KONKURS]

  20

  1:1 w meczu otwarcia Mistrzostw Europy w piłce nożnej. Remisem zakończyło się spotkanie Polska – Grecja. Po euforii pierwszej połowy nastroje opadły, ale na szczęście dla naszej reprezentacji katastrofy nie ma. Świdniczanie kibicowali przede wszystkim w domach przed telewizorami, ale fanów piłki nożnej nie zabrakło też na specjalnych pokazach meczów w świdnickich pubach i restauracjach. Ekrany, gdzie wyświetlane są rozgrywki, rozstawiono m.in. w pubie Fosa, w Bunkrze oraz Pod Kopułą.

  – Myślę, że Świdnica jest zbyt małym miastem, żeby zorganizować plenerową strefę kibica. Pokazy w pubach są zupełnie wystarczające. Sam najbardziej lubię oglądać mecze w gronie znajomych w domu – przed telewizorem – mówi Tomasz, jeden z kibiców. – Strefa kibica mogłaby być ciekawym eksperymentem – np. dla ludzi z mniejszych, podświdnickich miejscowości, gdzie nie ma takiej oferty lokali. Niestety, uważam, że w miastach pokroju Świdnicy brakuje odpowiedniej dyscypliny wśród kibiców i takie przedsięwzięcie mogłoby się źle skończyć – dodaje.

  Mimo że widzów na wspólnym oglądaniu nie było wielu, atmosfera dopisywała. Nie brakowało też biało-czerwonych akcentów ani wybuchów radości przy pierwszej strzelonej przez Polaków bramce.

  KONKURS

  A jak Ty kibicowałeś? Wyślij zdjęcie na adres [email protected]. W tytule wpisz MECZ, w treści imię, nazwisko, numer telefonu i zgodę na publikację fotografii. Cztery najlepsze zdjęcia nagrodzimy voucherami na dowolnie wybrany seans w kinie Cinema 3D.

  SA

  Poprzedni artykułKatarzyna Figura: Zakochana w Świdnicy
  Następny artykułKonsument – kibic