Zawodnicy gryfa Świdnicy zwyciężyli w międzynarodowym turnieju piłki nożnej w czeskiej Opavie. Zespół żaków prowadzony przez Mariusza Krupczaka okazał się lepszy od takich drużyn jak Śląsk Wrocław, Górnik Zabrze czy Zbrojovka Brno. W meczu o pierwsze miejsce nasz drużyna zmierzyła się z gospodarzami – zespołem Opavy „A” O zwycięstwie musiał zadecydować konkurs rzutów karnych, w którym świdniczanie wygrali 5:3.
W zespole Gryfa zagrali następujący zawodnicy: Marcin Zakrzewski, Fabian Tragarz, Oskar Leśniak, Jan Koczut, Hubert Konstanty, Jakub Solarz, Mateusz Solarz, Jakub Jaworski, Kornel Czochara, Kacper Norkiewicz, Mikołaj Matuszkiewicz. Najlepszym graczem drużyny został wybrany Oskar Leśniak.
/M. Rodziewicz/
![Strażacy ruszyli sprzątać las, do udziału w akcji zaprosili mieszkańców [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/Jaworzyna-sprzatanie-lasu-2026.06.20-mix-238x178.jpg)


![Zalane piwnice i podtopione posesje. Bilans niedzielnej burzy nad regionem [FOTO/VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/burza-2026.06.21-mix-100x75.jpg)

![Ulewa i potężna burza sparaliżowały region, drzewo zablokowało tory [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/page-15-100x75.jpg)



