Europrzewodnik po świdnickich pubach

  16

  Już jutro w Polsce i na Ukrainie rozpocznie się największa impreza w historii obu narodów. Wielu z nas Euro 2012 będzie oglądało w zaciszu własnych czterech ścian, jednak będą i tacy, którzy wybiorą się do pubów, barów i restauracji, aby śledzić zmagania najlepszych piłkarzy Starego Kontynentu w większym gronie.

  Właśnie dla tych osób przygotowaliśmy specjalny przewodnik, z którego będzie można dowiedzieć się, gdzie i na jakich zasadach obejrzymy mecze Euro w naszym mieście. Właściciele i pracownicy świdnickich lokali odpowiadali na pytania: czy będzie można u nich zobaczyć transmisje meczów Euro 2012?, od której fazy turnieju?, czy wiedzą o konieczności uiszczenia opłaty 4 euro dziennie za transmisje?, a także czy kibice mogą spodziewać się jakiś dodatkowych atrakcji?

  Pracownik pubu „Fosa”

  Zamierzamy transmitować wszystkie spotkania. O przepisie odnośnie praw do transmisji wiemy, szef załatwia już wszystkie formalności. Będą dwa telebimy: jeden na górze, drugi na dole. Dodatkowych atrakcji nie przewidujemy.

  Zbigniew Żaczek właściciel klubu „Baszta”

  Planujemy transmisje meczów Euro. Postaramy się żeby było ich jak najwięcej. O konieczności uiszczenia opłaty za transmisje nie słyszałem, ale jeśli będzie taka konieczność na pewno się do tego dostosujemy, bo nie jest to wygórowana kwota. Z dodatkowych atrakcji przewiduje jedynie promocje na piwo.

  Rafał Radaj właściciel pubu „Highlander”

  Zamierzamy transmitować mecze na kilku odbiornikach. Przepis o opłatach za transmisje dotyczy imprez biletowanych, lub tych powyżej 150 osób. U nas na pewno będzie mniej klientów. Tej imprezie będzie towarzyszyć wiele innych atrakcji, czyli konkursy i loterie, w których będzie można wygrać sporo cennych nagród, m.in. koszulki reprezentacji.

  Marek Krysiak właściciel restauracji „Pod Kopułą”

  Zamierzamy prowadzić transmisje, ale ich liczbę uwzględniamy od wyników reprezentacji. Im lepiej nasi będą grali, tym więcej będzie transmitowanych spotkań. Na razie nie zastanawiałem się nad dodatkowymi atrakcjami.

  Dorota Puć – Pietrzykowska, restauracja IMBIR

  Kibice wszystkie mecze będą mogli oglądnąć na 50 calowym telewizorze. Na każdego fana piłki nożnej czekać będzie specjalne mistrzowskie menu. Restauracja IMBIR na 12 czerwca szykuje niespodziankę. Żeby się przekonać jaką wystarczy przyjść w tym dniu do IMBIRU i trzymać kciuki za biało-czerwonych.

  Gratką dla kibiców będą z pewnością transmisje ze spotkań Euro 2012 w kinie Ciemna 3D. Od wtorku 29 maja prowadzona jest sprzedaż biletów na wszystkie mecze. Będą dwie sale kinowe do dyspozycji, jedna na 466 osób, druga na 260, istnieją różne pakiety i opcje cenowe. Najtańsze, pojedyncze mecze będą w cenie 15zł, za mecze reprezentacji Polski oraz pojedynki ćwierćfinałowe, półfinałowe oraz finał będzie trzeba zapłacić 24 zł. Ceny karnetów będą wahać się od 20 do 70zł.

  /M.Rodziewicz/

   

  Poprzedni artykułArek Piech: Na mój sukces ciężko pracowała cała drużyna
  Następny artykułJaki był V Festiwal Reżyserii Filmowej? [WIDEO]