Defekt Muzgó zagra na Truskawce

  12

  Znamy już wykonawców oraz miejsce koncertu finałowego przeglądu Truskawka. Imprezę zaplanowano na  sobotę 14 lipca w Parku Centralnym w Świdnicy. Zagrają zespoły Bagdad, ErroR, Guys of Destruction, Johnny Trzy Palce oraz JTBS, a na zakończenie gość specjalny – Defekt Muzgó.

  Truskawka to jeden z najstarszych na Dolnym Śląsku przeglądów muzycznych. Początki sięgają lat 80- tych XX wieku. Impreza skierowana jest do młodych wykonawców, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki. Zwycięzca oprócz nagrody finansowej zaprezentuje się na Dniach Świdnicy w roku 2013.

  Głosowanie w II etapie przeglądu zakończyło się w piątek 22 czerwca. Poniżej przedstawiamy klasyfikację końcową:

  1. Guys of Destruction [Świdnica]
  2. Bagdad [Wrocław]
  3. Johnny Trzy Palce [Świdnica]
  4. ErroR [Świebodzice]
  5. JTBS [Żarów]

  6. Made In Metal [Legnica]
  7. The Colonists [Ząbkowice Śląskie/Wrocław]
  The Sound Code [Ostrów Wielkopolski]
  9. DRB [Wrocław]
  10.Zespół Wychowawczy [Ząbkowice Śląskie]

  W sumie na wszystkie zespoły oddano 423 głosy. 5 finalistów stanie teraz na deskach sceny plenerowej do walki o główną nagrodę – 2000 złotych. Zwycięzców wybierze jury. Na zakończenie zagra legendarna wałbrzyska formacja Defekt Muzgó – grupa, która na świdnickiej Truskawce, podobnie jak w Jarocinie, występowała jeszcze w latach 80-tych  – informuje Bartek Łabuda.

  Organizatorzy, Świdnicki Ośrodek Kultury oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji już teraz zachęcają do zarezerwowania czasu i przygotowania grilla na długie plenerowe popołudnie. Koncerty zaczną się od godziny 16:00. Wstęp na świdnicką Truskawkę jest wolny.

   

   

   

  Poprzedni artykułŚwidnica jest eko [ZDJĘCIA]
  Następny artykułSVIDA wystartowała w Drzonkowie