Był pijany i nigdy nie miał prawa jazdy

    8

    Mieszkaniec powiatu świdnickiego zatrzymany w Jaworze za jazdę samochodem pod wpływem alkoholu i bez jakichkolwiek uprawnień. Na dodatek po drodze poruszał się wyrejestrowanym pojazdem. Do zatrzymania doszło w nocy 27 czerwca.

    Uwagę policjantów patrolujących ulice Jawora wzbudził ford escort, który z dużą prędkością ruszył z jednej ze stacji paliw. W związku z tym funkcjonariusze zatrzymali pojazd do kontroli drogowej. Po sprawdzeniu okazało się, że kierujący nim 39-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego jest pijany. Badanie wykazało u niego 1,14 promila alkoholu w organizmie – informuje Kordian Mazuryk, oficer prasowy KPP w Jaworze

    Policjanci z Jawora zatrzymali pijanego mężczyznę. Wraz z nim podróżowała jego nieletnia pasierbica, która również była pod wpływem alkoholu. Już po zatrzymaniu okazało się, że kierujący nigdy nie posiadał prawa jazdy, a samochód jest wyrejestrowany.

    Teraz mężczyzna odpowie przed sądem. Za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości grozi mu nawet do 2 lat pozbawienia wolności, a za kierowanie bez uprawnień kara grzywny do 5000 zł. Natomiast sprawą nietrzeźwej nieletniej zajmie się Sąd Rodzinny.