Artystyczne Lato z koncertami

  1

  Kończą się zapisy chętnych, którzy chcą uczestniczyć w tegorocznej edycji Artystycznego Lata na placu Pokoju. Są jeszcze wolne miejsca dla grupy dorosłych. Gospodarze Kościoła Pokoju przygotowali jeszcze jedną niespodziankę. W lipcu zostaną zorganizowane trzy koncert, okraszone poezją i wykładami.

  Znasz Kościół Pokoju? A może mieszkasz w Świdnicy już kilkanaście, albo kilkadziesiąt lat i jeszcze nigdy tu nie byłeś? Okazją, żeby zobaczyć, poznać, zachwycić się tym dziełem drewnianej architektury baroku będzie Artystyczne Lato na placu Pokoju. – Dotkniemy wiekowego drewna. Zajrzymy do lóż na pierwszej i drugiej emporze. Nasycimy wzrok aniołami. Skosztujemy praliny z wizerunkiem Kościoła Pokoju. A wreszcie – zatrzymamy się na chwilę, żeby poczuć jak wnętrze świątyni dziś działa na nasze zmysły … A potem podejmiemy próbę opisania tego wszystkiego –zachęcają organizatorzy.

  Przez tydzień, pod okiem Anety Augustyn – wrocławskiej dziennikarki prasowej, uczestnicy będą pisać e-przewodnik pt.: „Kościół Pokoju od A do Z”. Następnie to wspólne dzieło kilkunastu osób zostanie zamieszczone na stronie internetowej Kościoła Pokoju.

  Artystyczne Lato na placu Pokoju w tym roku odbędzie się od 9 do 13 lipca 2012 r. W zajęciach literackich mogą wziąć udział dzieci i młodzież począwszy od gimnazjum – w godz. 10.00 – 14.00 oraz dorośli, dla których zarezerwowano godziny popołudniowe: 16.00-20.00.

  Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego chęć udziału w warsztatach prosimy deklarować już teraz mailowo: [email protected] lub telefonicznie: 601 096 228. Decyduje kolejność zgłoszeń.

  Kościół Pokoju zaprasza także na trzy letnie koncerty:

  13 lipca, godz.18.00, Kościół Pokoju – Muzykujące anioły

  Ikonografia muzyczna na stropie Kościoła Pokoju, dr Piotr Oszczanowski

  Muzyka organowa z czasów wojny trzydziestoletniej, Marcin Armański, organy ołtarzowe

   20 lipca, godz. 18.00, Hala Chrztów w Kościele Pokoju – Renesansowe inspiracje

  Poezja Jana Kochanowskiego – dr Sławomir Bronk

  Psałterz Mikołaja Gomółki – dr Sławomir Bronk, kontralt

  Marcin Armański – pozytyw szkatułowy

  27 lipca, godzina 18.00, kawiarnia Baroccafe – Muzyczne menu

  Tajemnice kościelnej biblioteki – dr Stephan Aderhold

  Muzyka renesansu i baroku; duety na instrumenty klawiszowe

  Marcin Armański, pozytyw szkatułowy

  Wstęp na koncerty jest bezpłatny.

  Poprzedni artykułFarmaceutka upomniana
  Następny artykułPotrzebował gazu