20 tysięcy kilometrów przez Amerykę

  6

  W piątek, po raz ostatni przed wyjazdem, spotkała się ekipa „Busem Przez Świat”. Siedmiu studentów w trzy miesiące zamierza pokonać w sumie ponad 20 tys. km dookoła Ameryki Północnej. Wyprawa „Legalo.pl America Trip 2012” prowadząca przez Kanadę, Stany Zjednoczone i Meksyk rusza już 5 lipca, patronuje jej prezydent Świdnicy. W piątek w Świdnicy gościło pięciu z siedmiu uczestników wyprawy: Aleksandra Ślusarczyk z Kielc, świdniczanie Karol i Wojciech Lewandowscy, Wojciech Kocoń ze Starych Bogaczowic i Jakub Zyskowski z Bytowa.

  Prawie dwa tygodnie temu specjalnym promem do Nowego Jorku wypłynął już bus. W czwartek, 5 lipca samolotem i autostopem dotrze tam ekipa.

  – To kolejny etap naszej wyprawy dookoła świata. Do tej pory naszym 23-letnim busem odwiedziliśmy już 28 państw. Przed nami kolejne przygody, spotkania, w planach jest również druga książka – mówi Karol Lewandowski, organizator wyprawy.

  Do najnowszej wyprawy ekipa przygotowywała się przez 9 miesięcy. – Wszystko musi się udać – mówią zgodnie uczestnicy „Busem Przez Świat”. – To przedsięwzięcie wpisuje się w coś co jest bardzo ważne – młodzi ludzie pokazują, że marzenia nie mają granic i że nie tylko można sobie ambitne cele stawiać, ale można je również realizować. Cieszę się, że uczestnicy wypraw dzielą się doświadczeniami i przeżyciami ze swoimi rówieśnikami oraz zachęcają również ich do aktywności. Wiem, że świdnicka młodzież bardzo pozytywnie reaguje na te spotkania – mówi Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy.

  ***

  Piątka świdnickich studentów udowodniła, że chcieć to móc. Dwa lata temu kupili starego busa, odmalowali go i mimo braku funduszy pojechali w świat spełnić marzenia. Od tamtej pory odwiedzili już 28 państw i przeżyli wiele przygód. Projekt „Busem Przez Świat” zakłada objechanie starym „ogórkiem” całego globu. Więcej informacji o projekcie: www.busemprzezswiat.pl

  Poprzedni artykułNa ważny temat: Absolutorium [WIDEO]
  Następny artykułPowołania dla młodych adeptów „szczypiorniaka”