Targi sztuki i rzemiosła już w piątek

  0

  18 maja rozpoczyna się kolejna edycja Festiwalu Sztuki i Rzemiosła Targira. Do niedzieli 20 maja w hali sportowo-widowiskowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Świebodzicach będzie można zobaczyć przedmioty sztuki użytkowej i rzemieślniczej, prezentowane przez najlepszych polskich twórców. Oryginalna, ręcznie robiona biżuteria, ceramika, niepowtarzalne witraże, rzeźby czy bibeloty  będą czekały na widzów i kupujących.

  Targira to nie tylko targi sztuki i rzemiosła. To także wystawy, pokazy i przede wszystkim warsztaty, na których wszyscy zainteresowani mogą doskonalić swoje umiejętności manualne pod opieką najlepszych artystów i rzemieślników – dodaje Agnieszka Bielawska-Pękala z UM w Świebodzicach.

  W tym roku organizatorzy przygotowali zajęcia z rysunku i grafiki, ceramiki, pozłotnictwa oraz repuserki i podstaw witrażownictwa. Nadal są wolne miejsca, wystarczy zgłosić się w trakcie targów do wyznaczonych punktów.

  – Rok 2012 – to także nowe wyzwania dla twórców, którzy są zainteresowani zdobyciem honorowego tytułu Mistrza Rzemiosła Artystycznego. Dlatego ogłosiliśmy specjalny konkurs pn. „Art-Nobilium”, dający możliwość uzyskania niezbędnych dokumentów, ułatwiających otrzymanie tego zaszczytu – mówi Janusz Kujat, dyrektor festiwalu. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi już pierwszego dnia festiwalu.

  Najważniejszym konkursem „Targiry 2012” będzie jednak konkurs o „Grand Prix”, w którym publiczność wybierze najwartościowsze dzieło Festiwalu. Nagrodą jest ufundowany przez poseł Lidię Geringer de Oedenberg – wyjazd do Parlamentu Europejskiego. Zwycięzca zostanie ogłoszony w niedzielę.

  Dla publiczności najciekawszym wydarzeniem Targiry 2012 będzie bez wątpienia profesjonalny pokaz mody, podczas którego będzie można zobaczyć specjalnie na tę okazję zaprojektowane i uszyte kolekcje mody damskiej. Oprócz tego, interesująco zapowiada się wystawa biżuterii przygotowana przez studentów i profesorów Szkoły Wyższej Rzemiosła Artystycznego i Zarządzania z Wrocławia oraz szereg atrakcji przygotowanych przez organizatorów. Honorowy patronat nad targami objął jak co roku, burmistrz Świebodzic Bogdan Kożuchowicz. Festiwalowi patronuje także m. in. prezes Związku Rzemiosła Polskiego Jerzy Bartnik.

   Bilety kosztują 6 (ulgowy), 8 (normalny) i 18 (rodzinny) zł. Uroczyste otwarcie festiwalu: piątek, 18 maja, godz. 12.30.

  Szczegółowy program targów na http://www.targira.swiebodzice.pl/

  Poprzedni artykułLekkoatletyczne zmagania dzieci
  Następny artykułKilkadziesiąt osób szukało 8-latka