Świdnicki Imprezownik

  3

  Uwielbiam takie dni, kiedy nie muszę się zbyt mocno zastanawiać, co by tu napisać. Dni, a w zasadzie weekendy, gdy dużo się dzieje no i przede wszystkim dobrze się dzieje. Jeśli  następuje kumulacja dwóch powyższych „określeń”, jest cudownie i obficie. Tak też zapowiada się nadchodzący drugi już weekend majowy. Dawno w Świdnicy nie było tak wielu gwiazd polskiej sceny muzycznej naraz. Oprócz Dni Świdnicy czekają na was również Międzynarodowe Noce Jazzowe, Jarmark Artystyczny, wystawy fotograficzne i cała masa, o dziwo, innych wydarzeń. Zapewne jesteście żądni szczegółów? Oto one…

  ***

  Nazwa: Dni Świdnicy 2012

  Miejsce: Świdnica, ul. Śląska 35, Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji

  Cena: karnet na dwa dni – 5 zł

  Piątek 11.05.2012

  godz. 16.00, Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji,

  Od 16.00 – festyn sportowy
  19.00 – Las Melinas [ska] Godz. 21.00 – Kamil Bednarek [reggae]


  Sobota 12.05.2012

  Świdnica z charakterem – start godz. 12.00

  12.00 – festyn rodzinny (m. in. gry i zabawy sportowe, występy dziecięcych zespołów amatorskich)

  Godz. 19.00 – OSTR [hip-hop]

  Godz. 21.00 – KORA [rock]

  Niedziela 13.05.2012

  Pozytywne wibracje – start godz. 13.00

  13.00 – festyn rodzinny (m. in. występ orkiestry dętej, występ dziecięcych zespołów amatorskich, turniej w dmuchane piłkarzyki)

  Godz. 20.30 – Czerwone Gitary [klasyka rocka]

   Przyznacie mi z pewnością rację, że mieszanka artystów jest imponująca. Począwszy od młodego i utalentowanego Bednarka, poprzez wygę hip hopowego Adama „O.S.T.R.” Ostrowskiego do mrocznej i ekscentrycznej damy polskiego rocka Kory. Oprócz powyżej wymienionych pojawią się również Czerwone Gitary – bez wątpienia jeden z najbardziej znanych polskich zespołów, uchodzących już za klasykę i Las Melinas. Ten ostatni to zespół grający muzykę z pogranicza reggae/ ska/ swing’u. Panowie pochodzący z różnych biegunów muzycznych Polski poza typowym ska okraszonym rewelacyjną sekcją dętą oferują również ogrom dobrej zabawy. Jak sami o sobie piszą „Sprawdź nas! Wyciągnij z szafy najlepszą koszulę, wypastuj buty na wysoki połysk i zabierz jedną z tych pięknych Pań, które widzisz co dzień na najbliższy koncert! Panie i Panowie, zapraszamy na tańce!”. Jak sami widzicie, tegoroczne obchody Dni Świdnicy zapowiadają się zatem zacnie.

   ***

   Nazwa: Jarmark Artystyczny | warsztaty, pokazy

  Miejsce: Świdnica, Ul. Westerplatte 29, Galeria Świdnicka

  Data i godzina: 11- 13 maja

  Jarmark Artystyczny w Galerii Świdnickiej już w ten weekend! Będzie nie tylko kiermasz prac świdnickich artystów, ale również zabawy z Trupą Żołądkową – żonglerka, popisy cyrkowców, bańki mydlane i wiele innych. Dokładny plan:

  • kiermasz prac świdnickich artystów – piątek od 14.00 do 19.00, sobota i niedziela – od 12.00
  • 19.00 – obrazy, grafiki, biżuteria, rzeźba
  • zabawy z Trupą Żołądkową – żonglerka, popisy cyrkowców, bańki mydlane
  • 12 maja, sobota, o godz. 16.00 –młodzieży ze studia Katharsis
  • 13 maja, niedziela, godz. 17.00 – recital Marcela Kamba

   ***

  Nazwa: Spotkanie z Marylą Rodowicz w Galerii Świdnickiej

  Miejsce: Świdnica, ul. Westerplatte 29, Media Expert

  Data i godzina: 13.05.2012; godz. 18:00

  Już w najbliższą niedzielę, 13 maja, o godzinie 18.00 w Galerii Świdnickiej w ramach prowadzonej przez salony Media Expert akcji „GOŚĆ SPECJALNY MEDIA EXPERT” odbędzie się spotkanie z Marylą Rodowicz, podczas którego będzie można wysłuchać krótkiego wywiadu z artystką oraz zadać pytania. Dla fanów wokalistki to nie lada gratka i w zasadzie unikalna możliwość spotkania się face 2 face ze swoja idolką.

  ***

  Nazwa: „Portrety rysowane emocjami” | wystawa prac Mariusza  Kędzierskiego

  Miejsce: Świdnica, ul. Rynek 44, Galeria 44

  Data i godzina: do 17 maja 2012

  Jeszcze do 17 maja możecie oglądać wystawę rysunków Mariusza Kędzierskiego. Ten niesamowity i niezwykle inspirujący człowiek o niewiarygodnym talencie urodził się z wadą rozwojową obu przedramion. Nie przeszkadza mu to absolutnie tworzyć i realizować się w tym, co naprawdę kocha – malarstwie czy rysunku. W wieku 3 lat odkrył predyspozycje artystyczne i do dzisiaj to, co kocha. Pochodzący z niedaleko położonej Jaworzyny Śląskiej Mariusz jest samoukiem, co dodatkowo podnosi podziw w oczach wielu. Personalnie jestem jego ogromną fanką, nie ze względu na dzieła, lecz na osobowość. Sami przyznacie, jest niesamowity.

  Fenomenalny i totalnie odjechany weekendos nam się szykuje, ładujcie akumulatory i do zobaczenia gdzieś w terenie.

  Bawcie się dobrze i do za tydzień!

  Stay Tuned!

  Maja Jasnos

  Poprzedni artykułDni Świdnicy czas zacząć [PROGRAM]
  Następny artykułZgubne skutki rozmów o wychowaniu