Dni Świdnicy czas zacząć [PROGRAM]

  22

  Kamil Bednarek, Kora, Czerwone Gitary, OSTR i Sztywny Pal Azji na zakończenie długich Dni Świdnicy. Tegoroczne święto miasta zostało podzielone na dwie części. Pierwsza, trzydniowa impreza rusza w piatek 11 maja na obiektach sportowych Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Druga część będzie związana z powrotem wieży ratuszowej zaplanowana została na 2 czerwca w Rynku.

  “Na dobry początek” pod takim hasłem startuje 11 maja pierwsza odsłona tegorocznych Dni Świdnicy. Wystąpią Las Melinas, Kamil Bednarek. Dzień później zagrają OSTR i Kora. Niedziela upłynie nam w familijnie. W tym dniu zagra polska legenda muzyki popularnej zespół Czerwone Gitary. W te dni będą obowiązywać bilety wstępu, które wezmą udział w losowaniu cennych nagród: skutera i 6 rowerów. Bilet wstępu na jeden dzień będzie kosztował 2 złote, karnet 5 złotych. Dzieci do lat 13 wstęp bezpłatny pod opieką osoby pełnoletniej. Kupony konkursowe będą do nabycia przed strefą koncertową.

  “Wieża radości” czyli otwarcie wieży ratuszowej ruszy 2 czerwca. Na ten dzień zaplanowano m.in.: Galę Festiwalu Piosenki Przedszkolnej, koncert Zero Procent, występ podopiecznych Młodzieżowego Domu Kultury, gwiazdą wieczoru będzie Sztywny Pal Azji. Na koniec zaplanowano widowisko laserowe jakiego jeszcze w Świdnicy nie było i dyskotekę pod gwiazdami.

   

  DNI ŚWIDNICY 2012

  (OSiR, ul. Śląska)

  11 maja [piątek]

  NA DOBRY POCZĄTEK

  godz. 21.00 – Kamil Bednarek [reggae]

  godz. 19.00 – Las Melinas [ska]

  od godz. 16.00 – festyn sportowy.

  12 maja [sobota]

  ŚWIDNICA Z CHARAKTEREM

  godz. 21.00 – Kora [rock]

  godz. 19.00 – O.S.T.R [hip-hop]

  godz. 17.00 – Martyna Baranowska

  godz. 15.00-16.30 – występ Zespołu Tańca Narodowego i Estradowego „Krąg” i dziecięcego zespołu „Mała Świdnica”

  od godz. 12.00 – festyn rodzinny.

   13 maja [niedziela]

  POZYTYWNE WIBRACJE

  godz. 20.30 – Czerwone Gitary [rock]

  godz. 19.00 – Tantua

  godz. 17.30-18.30 – Katharsis

  godz. 15.00 -17.00 – Zespół Pieśni i Tańca „Jubilat” w programie „Na ludowo i na nowo” – taneczny mix. Zespół „Mały Jubilat”, formacja show dance „Czas”, dziecięcy zespół „Koraliki” (MDK),

  od godz. 13.00 festyn rodzinny.

  Dni Świdnicy – informacje praktyczne

  Dni Świdnicy zorganizowane zostaną na terenie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji wejście przez bramę główną od ul. Śląskiej,

  ze względów bezpieczeństwa prosimy o nie zabieranie ze sobą napojów w szklanych butelkach i alkoholu – ochrona nie pozwoli na wejście z nimi na teren wydarzeń. Możliwe jest wniesienie napojów niealkoholowych w plastikowych butelkach o pojemności do 0,5 l,

  W pierwszej części obiektu będzie dyspozycji strefa rozrywkowa – będzie można tam znaleźć dobrą zabawę dla dzieci i dorosłych. Kilka metrów dalej ulokowano II strefę to strefa cateringowa.

  III strefa to strefa koncertowa – do wejścia będzie upoważniał kupon konkursowy w cenie 2 zł za jeden dzień lub karnet 5 zł za trzy dni (11-13 maja). Kupon to bransoletka przyklejana wokół nadgarstka – ma unikatowy numer. Prosimy jej nie zdejmować, bo wejścia i wyjścia w strefie koncertowej nie są limitowane. Dzieci do 13 lat wchodzą za darmo pod opieką rodziców.

  Po co kupon? Na scenie zaplanowano losowanie numerów – odpowiedź na jedno proste pytanie pozwoli wrócić do domu jednym z sześciu rowerów (dwa do wygrania każdego dnia) albo skuterem – ten będzie losowany w niedzielę.

  Kupony konkursowe do nabycia przed strefą koncertową. Wstęp do strefy rozrywkowej i cateringowej jest bezpłatny.

  Zachęcamy do korzystania z komunikacji miejskiej MPK.

  Osoby, które wybiorą się na Dni Świdnicy samochodem zachęcamy do parkowania przy ul. Śląskiej.