Świdniczanin drugi na 10. etapie Giro d’Italia!

  15

  Urodzony w Świdnicy kolarz Bartosz Huzarski (Team NetApp) odniósł dziś życiowy sukces zajmując drugą pozycję podczas 10. etapu niezwykle prestiżowego wyścigu Giro d’Italia. 31-letni Polak przegrał na dzisiejszym etapie prowadzącym z Civitavecchia do Asyżu (186 km) jedynie z Joaquimem Rodriguezem (Team Katiusza), który został zresztą nowym liderem wyścigu. Bartosz Huzarski awansował na szesnaste miejsce w klasyfikacji generalnej.

  Bartosz Huzarski, na mecie etapu  Legnica – Świdnica, rozegranego podczas wyścigu Szlakiem Grodów Piastowskich w roku 2008

  Jak powiedział w rozmowie z portalem gazeta.pl Bartosz Huzarski: wszystko wyszło przypadkowo. Rano czułem się śpiący i zmęczony po dziewięciu dniach ścigania, w których w tak wielkiej imprezie jest przecież dużo stresu, pedałowania pod presją. Odżyłem jednak w końcówce etapu i jego decydujące fragmenty pojechałem dobrze pod względem taktycznym. Na ostatnich kilometrach, gdy trasa prowadziła wąskimi uliczkach Asyżu, jechałem ekonomicznie, nie szarpałem się. Pilnowałem się tylko czoła peletonu. Gdy do mety pozostawało 1500 metrów też zachowałem spokój, jadąc równym tempem za zmierzającym po zwycięstwo Rodriguezem.

  Poprzedni artykułNowojorskie Still Rings True na świdnickim skateparku [WIDEO]
  Następny artykułZwycięzcy Ogólnopolskiego Biegu Pamięci