Świdnicki akcent na Festiwalu Filmowym w Gdyni

  0

  I to mocny akcent! Film „Pokój” Sławomira Shuty i Macieja Bochniaka z udziałem pochodzącego ze Świdnicy aktora, Juliusza Chrząstowskiego zwyciężył w Przeglądzie Polskiego Kina Niezależnego. Przegląd został zorganizowany w ramach 37. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni (w dniach 7-12 maja). Juliusz Chrząstowski zagrał też w innym, nagrodzonym na festiwalu filmie – ” Kiedy ranne wstają zorze” Mateusza Głowackiego (Konkurs Młodego Kina).

  Na pierwszym planie Juliusz Chrząstowski

  Juliusz Chrząstowski wcielił się w postać Roberta, gospodarza nawiedzonego domu. „Pokój” to opowiedziana groteskowo historia nawiedzonego pokoju, który staje się tematem reportażu telewizyjnego. Do miejsca, w którym doszło do kontaktu z siłami nadprzyrodzonymi dociera ekipa z lokalnej telewizji. Podczas oczekiwania na matkę – bohaterkę reportażu, na plan filmowy wkrada się anarchia. Między realizatorami pojawiają się napięcia, na światło dzienne wychodzą mroczne sekrety mieszkańców domu. Nawarstwienie konfliktów prowadzi do makabrycznego finału.

  W obu produkcjach cała ekipa pracowała za darmo – mówi Juliusz Chrząstowski. – Twórcy nagrodzonych obrazów są bardzo utalentowani i była to przyjemność. Czy będą mieli szansę na prawdziwy debiut? Niestety, to wcale, mimo sukcesów, nie jest w polskim kinie pewne.

  Juliusz Chrząstowski urodził się i wychował w Świdnicy, tu kończył II LO. Jest aktorem Teatru Starego w Krakowie. W Świdnicy od wielu lat uczestniczy w prowadzeniu Projektu Edukacji Teatralnej.

  asz

  Poprzedni artykułDni Świdnicy: Czerwone Gitary na koniec
  Następny artykułOdkryj Świdnicę, wypucuj twierdzę