Puchar Świata w WKKW wkrótce w Polsce

  0

  Już za niecały miesiąc hipodrom w Morawie stanie się areną pucharowych zmagań najlepszych jeźdźców świata we wszechstronnym konkursie konia wierzchowego. Cykl pucharowy zainaugurowany zostanie 12 maja w brytyjskim Chatsworth. W Morawie koło  Strzegomia rozstrzygnie się druga runda rozgrywek. W ciągu czterech dni zawodów rozegranych zostanie pięć konkursów międzynarodowych w tym CICO3*- zaliczany do cyklu Pucharu Świata, a także Pucharu Narodów, nowego cyklu w sportowym kalendarzu Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej.

  – To jedyna impreza na świecie, podczas której rozegrane zostaną zawody Pucharu Świata i Pucharu Narodów w jednym miejscu, w tym samym czasie – mówi Marcin Konarski, dyrektor zawodów. Do Strzegomia przyjedzie światowa czołówka jeźdźców, m.in. mistrz olimpijski Andreas Dibowski, Elmar Lesch, Johan Lundin oraz Dirk Schrade. Z polskich zawodników wystartują: Paweł Spisak, najbardziej utytułowany polski wkkwista, a także  Łukasz Kazimierczak oraz Paweł Warszawski.

  Strzegom jest gospodarzem Pucharu Świata już po raz dziesiąty. Zawody tradycyjnie rozpocznie pełna gracji i elegancji próba ujeżdżenia. W sobotę zawodnicy stawią czoła wymagającej próbie terenowej. W tym roku zupełnie zmieni się układ przeszkód, a trasa crossu nie będzie, jak w latach ubiegłych, biegła przez parkur. Jeźdźcy będą mieli do pokonania dystans 3600 metrów. Na trasie staną 24 przeszkody, niektóre z nich będą kilkuczłonowe, koń będzie musiał łącznie oddać 35 skoków. Zwycięzcę rywalizacji wyłoni niedzielny konkurs skoków przez przeszkody.

  Zawody Strzegom Horse Trials to nie tylko walka zawodników o pucharowe punkty i emocje sportowe. To także wielkie widowisko połączone z pokazami z udziałem gwiazd i atrakcjami dla dzieci. Sportowa rywalizacja i ciekawy program towarzyszący sprawia, że to idealny pomysł na spędzenie aktywnego weekendu dla całej rodziny.

   /Strzegom Horse Trials/

  Poprzedni artykułWyjątkowo spokojny weekend
  Następny artykułPożar kościoła [ZOBACZ WIDEO]