Oszuści sprzedają wejściówki na festiwal?

  4

  Ogromne zainteresowanie piątą edycją Festiwalu Reżyserii ma niespodziewane skutki. Jak za czasów PRL „koniki” próbują sprzedawać bezpłatne wejściówki na festiwalowe seanse. O takim procederze poinformowała jedna z mieszkanek Świdnicy.

  – Pani przyszła do Informacji Turystycznej wczoraj i stwierdziła, że na targowisku przy ulicy Mieszka I otrzymała propozycję zakupu wejściówek na festiwal. Za jedną oszuści żądali 10 złotych – mówi Rafał Ząbczyk, dyrektor LOT Księstwo Świdnicko-Jaworskie. – Wszystkie wejściówki oczywiście są bezpłatne! Sprawę natychmiast przekazałem komendantowi Straży Miejskiej.

    – Zawiadomiliśmy policję, a na targowisko wysłaliśmy patrol, który przepytał zarówno handlujących na targowisku, jak i klientów. Nikt nie potrafił w tej sprawie nic powiedzieć. Niestety, zgłaszająca incydent nie podała rysopisu sprzedających wejściówki – wyjaśnia Stanisław Rybak. Niewykluczone, że oszustów spłoszyli umundurowani funkcjonariusze. – Do Festiwalu Reżyserii zostały jeszcze dwa tygodnie, możliwe więc, że ktoś rzeczywiście chce sobie „dorobić”. W kolejny czwartek na pewno na targowisku pojawi się dodatkowy patrol, będziemy też kontrolować Rynek i bazary.

  Sprzedaż wejściówek na imprezy artystyczne jest wykroczeniem, za które grozi kara aresztu lub grzywna do 500 złotych.

  Na V Festiwal Reżyserii Filmowej w cztery dni wydano ponad 6,5 tys. bezpłatnych wejściówek. Projekcje filmowe w dniach 2-6 czerwca będzie można obejrzeć w kinie Cinema3d w Galerii Świdnickiej. Obecnie nie ma już wejściówek na projekcje filmów: „Jasminum”, „Sala samobójców”, „Tydzień z życia mężczyzny”, „Opowieści z Narnii”, „80 milionów”. Niewiele miejsc pozostało na projekcje filmów: „Czarny czwartek”, „American Beauty”, Kreskówki, „Dług”, „Wrony”, „Biegnij Lola, biegnij”. Informacje na bieżąco będzie można znaleźć w dziale aktualności na stronie www.festiwalrezyserii.pl.

  Poprzedni artykułPiesi odzyskali Rynek – ujednolicony projekt
  Następny artykułNowy klip Zero Procent, płyta już niebawem [WIDEO]