Nowa siedziba, nowe zamierzenia

  2

  Miały mieć 12 m2 i żadnych szans na realizację swoich planów. Członkinie Ligi Kobiet Polskich w Świdnicy nie zgodziły się na przenosiny do niedawno odremontowanego Sudeckiego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych przy Długiej 33. Od dzisiaj oficjalnie urzędują w budynku przy ul. Wrocławskiej 16. – Mamy 5 wygodnych pomieszczeń, w tym kuchnię i magazyn – z zadowoleniem mówi przewodnicząca Elżbieta Dudziak, członkini Zarządu Głównego LKP. – Nareszcie będziemy mogły rozwinąć skrzydła – dodaje ze śmiechem.

  Liga Kobiet Polskich funkcjonuje już prawie 100 lat. Świdnickie koło istnieje lat 60. LKP organizuje wolontariat w szpitalu, długofalowy projekt „Bezpieczna Kobieta” (miał już 12 edycji),  Dyktando Świdnickie, Powiatowy Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej i Świdnicki Dzień Kobiet, połączony z promocją zdrowia. – Akcje są ważne, ale liczy się przede wszystkim codzienna praca – tłumaczy Elżbieta Dudziak. – Dlatego nie mogłyśmy się zgodzić na maleńki pokoik w budynku przy ulicy Długiej 33. W nowej siedzibie będziemy realizować szkolenia komputerowe dla seniorów, a w przyszłości kursy szycia i kroju. To także znakomite miejsce do organizacji spotkań.

  Świdnicka Liga Kobiet Polskich jako jedyna organizacja ze Świdnicy będzie reprezentować nasze miasto i powiat na Dolnośląskich Targach Organizacji Pozarządowych w Hali Ludowej we Wrocławiu. Oprócz prezentacji walorów miasta i powiatu, dzięki współpracy z Zespołem Szkół nr 3 zostaną pokazane sztuki samoobrony, program który prowadzi Liga Kobiet Polskich przy współpracy z Komendą Powiatową Policji od kilku lat. W sobotę 26 maja Hala Stulecia stanie się miejscem spotkania dolnośląskich organizacji pozarządowych, podmiotów ekonomii społecznej, przedstawicieli instytucji publicznych oraz firm zaangażowanych społecznie.

  A już 3 czerwca LKP zaprasza całe rodziny na piknik, który rozpocznie się o godzinie 14.00 na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Śląskiej w Świdnicy. Wspólna zabawa, połączona ze sportowymi konkursami, badaniami profilaktycznymi i błyskawicznym kursem tańca potrwa do 18.00. Podczas pikniku w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” bajki i baśnie poczytają poseł Katarzyna Mrzygłocka, prezydent Wojciech Murdzek, przewodnicząca RM Joanna Gadzińska i Sabina Cebula z zarządu powiatu.

  – Przed nami gorący czas, ale mamy nadzieję, że wszystko się uda – dodaje Elżbieta Dudziak. Koło LKP w Świdnicy liczy około 30 pań.

  asz

   

  Poprzedni artykułKoniec z ciasnotą
  Następny artykułRezerwy ŚKPR-u kończą sezon na podium