Koniec z ciasnotą

  5

  Wszyscy, którzy mają do załatwienia sprawy w sanepidzie czy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie przy ulicy Wałbrzyskiej doskonale wiedzą, jak trudno o znalezienie wolnego miejsca dla samochodu. Mimo że parking został niedawno przebudowany, nadal jest ciasno. Są jednak dobre wiadomości. PKP zgodziły się odsprzedać powiatowi świdnickiemu działkę, przylegającą do obecnego parkingu. Przybędzie kilkadziesiąt nowych miejsc.

  Długie negocjacje z kolejami już się zakończyły, akt notarialny ma być podpisany w czerwcu. – Wówczas będziemy mogli zlecić uporządkowanie terenu, usuniecie zarośli i wyburzenie części muru. W tegorocznym budżecie powiatu nie zostały zapisane środki na budowę parkingu, ale do jesieni powinien być gotowy przynajmniej tymczasowy plac, który rozładuje tłok na dotychczasowym parkingu – wyjaśnia Sabina Cebula z zarządu powiatu. – W przyszłym roku będziemy starali się włączyć do stworzenia parkingu z prawdziwego zdarzenia także miasto Świdnicę.

  PKP zgodziły się także na włączenie do majątku powiatu obiektów w Jaworzynie Śląskiej, gdzie zostanie przeniesiona baza Służby Drogowej Powiatu Świdnickiego, która w części mieściła się również w Żarowie.

  Poprzedni artykułGimnazjum nr 4 i SP 315 świętują
  Następny artykułNowa siedziba, nowe zamierzenia