Nagroda za wskazanie wandala

  12

  Zaledwie 2 tygodnie w nienaruszonym stanie przetrwały nowe kosze na śmieci, zamontowane na ulicach Żarowa. W miniony weekend 7 z nich zostało zniszczonych. Ktoś na ozdobnych obudowach wymalował spray`em bohomazy. Za wskazanie sprawców zastępca burmistrza obiecuje nagrodę.

  – Nowo zamontowane kosze na śmieci zostały zamówione przez Urząd Miejski w Żarowie w „Raz, dwa, trzy” Spółdzielni Socjalnej. 50 pojemników zostało specjalnie wykonanych w barwach naszego miasta. Na ich cel zostały wydatkowane środki z budżetu miasta, pochodzące również z pieniędzy podatników. Niestety, teraz ponownie będziemy musieli sięgnąć do miejskiej kasy, żeby naprawić szkody wyrządzone przez wandali i odmalować kosze, które mają być przecież także ozdobą naszego miasta – wyjaśnia zastępca burmistrza Żarowa Grzegorz Osiecki. – Wielokrotnie zgłaszałem już, że każdy kto będzie chciał wymalować swoje sensowne graffiti może się do nas zgłosić. Urząd Miejski po zapoznaniu się z projektem wskaże miejsce oraz zakupi farbę na takie graffiti. Ale nie będziemy tolerować aktów wandalizmu, dewastacji i „upiększenia miasta”.

  Sprawa została już zgłoszona na policję. Ustalenie sprawców nie powinno być trudne, gdyż zostawili swoisty podpis – informuje Agnieszka Gryc, rzeczniczka UM w Żarowie.

   – Zwracam się do mieszkańców naszego miasta o pomoc w ustaleniu osób lub osoby, która dokonała tego wandalizmu – apeluje zastępca burmistrza. – Dla osoby, która wskaże sprawcę przewidzieliśmy nagrodę i zapewnienie pełnej anonimowości. Apeluję również do sprawcy, aby dobrowolnie zgłosił się do nas. Wówczas w ramach rekompensaty odmaluje to co zniszczył, a gmina wycofa sprawę z policji.

  opr. red.

  Poprzedni artykułSfotografuj maj i wygraj [KONKURS]
  Następny artykułPiech, Gol w kadrze na Euro 2012?