Lekarze zarobią mniej

  9

  Od 10 do 100 tysięcy złotych miesięcznie świdnicki szpital Latawiec zaoszczędzi na lekarskich kontraktach. Trwają renegocjacje umów i większość medyków rezygnuje z prowizji od wykonywanych zabiegów. Zmiany dotyczą także kontraktów pielęgniarskich.

    Jak zapewnia pełniący obowiązki dyrektora Grzegorz Kloc, na pewno nie będą wypłacane gigantyczne prowizje od przychodów całych oddziałów. Taka sytuacja miała miejsce w przypadku dwóch lekarzy – jeden otrzymał ponad 300 tysięcy złotych, drugi ponad 1,1 miliona (za 2,5 roku). – W jednostkowych przypadkach kontrakty będą nieco wyższe, ale tu chodzi o najmniej zarabiających lekarzy – dodaje Grzegorz Kloc. Nieznacznie poprawią się płace personelu, zatrudnionego na etatach. Związki zawodowe przystały na propozycję 5% podwyżek.

  Świdnicki szpital rozpoczął także starania o zapłatę nadwykonań za ostatnie 2 lata. Do sądu trafił pozew przeciwko NFZ o wypłacenie 1,2 miliona złotych nadwykonań z oddziału udarowego. Wszystkie dotyczyły zabiegów ratujących zdrowie i życie.

  Poprzedni artykułPolicjanci powalczą o puchary
  Następny artykułMatura prawie z sukcesem