Jak odnawia się Świdnica

  10

  W sobotę i niedzielę (12-13 maja) w Świdnicy będzie gościć grupa 42 słuchaczy studiów podyplomowych realizowanych w ramach projektu „Rewitalizacja miast – organizacja i finansowanie” – informuje Stefan Augustyn, rzecznik UM w Świdnicy. Studia zostały zorganizowane przez Szkołę Główną Handlową i Uniwersytet Jagielloński.

  Celem projektu jest podwyższenie kwalifikacji pracowników samorządów, którzy zajmują się rewitalizacją miast. W Świdnicy słuchacze studiów będą sprawdzać, jak w praktyce prowadzone są projekty rewitalizacyjne w ramach tzw. „dobrych praktyk” – zobaczą m. in. świdnicką starówkę. Zajęcia prowadzone będą w zrewitalizowanym obiekcie – Sudeckim Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych przy ul. Długiej 33.

  Świdnica zakwalifikowała się do finałowej 16-tki miast, które biorą udział w projekcie. Wśród nich jest m. in. Bydgoszcz, Nałęczów, Olsztyn, Rybnik. Ale tylko w Świdnicy i Gdańsku zorganizowane zostaną tzw. wizyty studyjne.Projekt jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

  Poprzedni artykułArkadiusz Kaczmarek mistrzem świata?
  Następny artykułAdwokaci poradzą za darmo