Po kilkunastu godzinach dogasili wysypisko [WIDEO]

  25

  Aktualizacja 21 maja, godz. 8.30: Po kilkunastu godzinach strażakom i pracownikom Przedsiębiorstwa Utylizacji Odpadów udało się dogasić pożar składowiska w Sulisławicach. – Objęty wczorajszym pożarem obszar został wielokrotnie przelany wodą i pianą oraz zabezpieczony warstwa mineralną. Zagrożenie minęło – zapewnia Agnieszka Browarska z zarządu PUO. – Składowisko zostało nam przekazane przez Straż Pożarna i może normalnie funkcjonować. Odpady będą przyjmowane. Na wszelki wypadek cały czas kwatera będzie zraszana wodą. Chcę także zapewnić, że chmura unosząca się podczas pożaru znad składowiska nie była toksyczna i nie stwarzała zagrożenia dla ludzi.

  Informacja z 20 maja, godz. 22.25: 16 jednostek Straży Pożarnej nadal dogasza składowisko w Sulisławicach. Akcja może potrwać jeszcze kilka godzin, niewykluczone, że zakończy się dopiero w poniedziałek. Obok zastępów PSP i OSP z powiatu świdnickiego na miejscu pracują strażacy z Wałbrzycha.

  Zdjęcie wykonane  przez Czytelnika Swidnica24.pl z Przełęczy Walimskiej

  Na pomoc została wezwana m.in. specjalistyczna jednostka, dysponująca dodatkowymi butlami z tlenem dla ratowników, a także ciężki wóz o pojemności 8 tysięcy litrów. Tlące się wciąż śmieci są rozgarniane i polewane wodą oraz pianą.

  Pożar wybuchł około 15.30. Prawdopodobna przyczyną był samozapłon, spowodowany wysokimi temperaturami.

  Aktualizacja 21.05, godz. 06.33: Gaszenie pożaru zostało zakończone, jednak na miejscu nadal 3 jednostki Straży Pożarnej dozorują pogorzelisko.

  Obejrzyj:

  Poprzedni artykułMłodziczki MKS-u siódme w Polsce
  Następny artykułTargira: Trzy dni ze sztuką [FOTO]