Dni Świdnicy w liczbach

  13

  Pierwsza część Dni Świdnicy zakończona. Od 11 do 13 maja w koncertach i licznych atrakcjach wzięło udział 20 tysięcy gości.

  W  atmosferę koncertową wprowadził kilkutysięczną publiczność koncert Kamila Bednarka w piątek. W równie dobrym stylu w kolejne dni zaprezentowali się m. in. O.S.T.R. z projektem Tabasko, Kora oraz Czerwone Gitary.

  Przygotowanie święta miasta, które ma przypaść do gustu wszystkim mieszkańcom jest niełatwym zadaniem. Frekwencja podczas pierwszej, skumulowanej odsłony Dni Świdnicy pokazuje, że ta próba się udała. I nowe miejsce i dobór zespołów sprawił, że na terenie ośrodka sportu pojawiło się blisko 20 tysięcy osób. Głosy mieszkańców i gości, którzy brali udział w Dniach Świdnicy są bardzo pozytywne, a to najlepsze podziękowania dla pracowników ŚOK-u, OSiR-u i urzędu, odpowiedzialnych za organizację święta miasta – cieszy się Wojciech Murdzek, prezydent Świdnicy.

  – Dni Świdnicy w nowym miejscu były dużym wyznawaniem. Podobnie było z programem artystyczny, który staraliśmy się dobrać tak, by każdy mógł znaleźć coś interesującego dla siebie. Sądząc po ilości publiczności – udało się. Wyciągnęliśmy już wnioski na przyszłość i wiemy, co można było przygotować nieco lepiej. Dziękujemy wszystkim za dobrą zabawę i miłą atmosferę podczas I części Dni Świdnicy – dodaje Tomasz Jamróg, dyrektor Świdnickiego Ośrodka Kultury.

  Obiekty OSiR-u podzielone na trzy strefy przyciągnęły wielu świdniczan, ale również sporo gości spoza miasta. Do domu na nowych rowerach wylosowanych wśród publiczności wróciło 6 osób (Małgorzata Hermanowska, Kornelia Mocio, Agnieszka Zołoteńko, Dawid Głogowski, Artur Kuźniar i Andrzej Peszko). Główną nagrodą w konkursie – skuterem – w niedzielny wieczór do swojego domu odjechała mieszkanka Świdnicy – Janina Zienkiewicz.

  Były to również bezpieczne Dni Świdnicy – trzy dni koncertowe na terenie OSiR-u przebiegły bez większych zakłóceń porządku. Jedna osoba została przekazana policji, ponieważ zakłócała porządek, za co została ukarana grzywną w wysokości 2.000 zł.

  UM Świdnica/opr.red.

  Poprzedni artykułWyniki z piłkarskich boisk
  Następny artykułNie sprzedała tabletek antykoncepcyjnych, bo …