Dla kogo wielkie derby regionu?

  13

  W przedostatniej 29. kolejce III-ligi dolnośląsko-lubuskiej czekają nas wielkie emocje Do Świdnicy na mecz z miejscową Polonią zawitają piłkarze lokalnego rywala Lechii Dzierżoniów. Od zawsze te pojedynki przyciągają spojrzenia kibiców, nie inaczej będzie tym razem.  Warto zatem zarezerwować sobie sobotnie popołudnie i odwiedzić stadion przy ul. Śląskiej.

  Dodatkowego smaczku tej konfrontacji dodaje sytuacja w tabeli obu zespołów. Drużyny są sąsiadami w ligowej hierarchii, do tego obie ekipy zapisały na swoim koncie jak dotąd po 39 punktów. Lechia plasuje się na szóstej pozycji, Polonia jest siódma mając gorszy bilans bezpośredniego spotkania. 22 października biało-zieloni po słabym meczu ulegli dzierżoniowianom 0:2. Teraz należy się skupić przede wszystkim na spotkaniu rewanżowym. Główni aktorzy sobotniego starcia w zupełnie innych nastrojach kończyli mecze 28. kolejki. Polonia po zaciętej walce przegrała na wyjeździe 1:2 z Lechią Zielona Góra odnotowując pierwszą porażkę od 14 kwietnia, kiedy tu uległa wysoko 1:6 Promieniowi Żary, natomiast Lechia rozbiła 5:1 outsidera rozgrywek Arkę Nowa Sól.

  Jak wiemy mecze derbowe żądzą się swoimi prawami i ciężko przed pierwszym gwizdkiem arbitra wskazać faworyta pojedynku. Już dziś zapraszamy wszystkich kibiców chcących zobaczyć to arcyciekawie zapowiadające się spotkanie. Polonia Świdnica – Lechia Dzierżoniów – sobota 26 maja, początek 17.00, główna płyta stadionu przy ul. Śląskiej. Bilety w cenie 6zł ulgowy, 10zł normalny. Bądź tego dnia z biało-zielonymi!

  /Polonia Świdnica/

  Poprzedni artykułPowrót piastowskich monet
  Następny artykułWygraj 1000 złotych za film