Czwarte miejsce UKS-u Świdnica

  0

  Siatkarze UKS-u Świdnica wystartowali 26 maja w półfinale Mistrzostw Polski rozgrywek mini siatkówki „KINDER + SPORT”. Zawody te, które skupiały 4 województwa: lubuskie, śląskie, dolnośląskie i opolskie odbyły się w Kędzierzynie- Koźlu w hali miejscowej Zaksy. Przebywanie i gra w hali wielokrotnego mistrza Polski to było ogromne przeżycie dla wszystkich startujących chłopców.

   

  Rozgrywki o dwa miejsca premiowane awansem do Mistrzostw Polski, zaczęły się od walki w dwóch grupach cztero-zespołowych. Świdniczanie grali w grupie B z GTPS Gorzów Wielkopolski, SP 4 Strzelce Opolskie, TS „Volley” Rybnik. W grupie A grali: KK Kędzierzyn-Koźle, Ren-But Złotoryja, MLKS Volley Gubin i AZS Częstochowa. W grupie wygraliśmy dwa mecze z Gorzowem Wielkopolskim i Strzelcami Opolskimi, a przegraliśmy z Rybnikiem. Pomimo porażki w ostatnim meczu młodzi zawodnicy UKS-u Świdnica mogli cieszyć się z drugiego miejsca w grupie i  awansu do czwórki tych zawodów. Później grano systemem „na krzyż”, czyli pierwsze miejsce grupy A z drugim z grupy B i odwrotnie. Ten mecz był najważniejszy bo zwycięzca miał awans do finałów Mistrzostw Polski, które odbędą się w Zabrzu na początku lipca. Naszym siatkarzom przyszło grać z faworytem tych rozgrywek – drużyną gospodarzy. Po bardzo zaciętym boju przegraliśmy mecz 21:25, ale podopieczni Piotra Goduli napędzili stracha miejscowym. Graliśmy jak równy z równym. W meczu o trzecie miejsce, który był o przysłowiową „pietruszkę” trener dał pograć wszystkim zawodnikom, przegraliśmy ostatecznie z Gubinem 15:25. W meczu finałowym Kędzierzyn pokonał Rybnik, obydwie te drużyny awansowały do finału Mistrzostw Polski.

  Kolejność końcowa:

  1. Kędzierzyn-Koźle

  2. Rybnik

  3. Gubin

  4. Świdnica

  5. Częstochowa

  6. Strzelce Opolskie

  7. Złotoryja

  8. Gorzów Wielkopolski

  Wielkim przeżyciem dla moich siatkarzy jak również dla mnie i dla prezesa klubu Piotra Kurnickiego było przybycie do hali jednego z najlepszych siatkarzy ostatnich lat w Polsce i na świecie, byłego reprezentanta Polski Sebastiana Świderskiego, który jest patronem  tych rozgrywek. Sebastian cierpliwie rozdawał wszystkim chłopcom biorących udział w turnieju autografy i pozował z nimi do zdjęć. Na samym końcu przy zamykaniu turnieju powiedział bardzo fajne słowa: „gratuluję zwycięzcom i życzę cierpliwości przegranym”. Jestem bardzo zadowolony z moich chłopców, myślę że w przyszłości mogą być bardzo dobrymi siatkarzami, tylko potrzebują tej cierpliwości w treningu, o której mówił Sebastian Świderski – powiedział trener UKS-u Świdnica Piotr Godula.

  Skład UKS-u Świdnica: Maciej Kurnicki, Jakub Popławski, Kacper Kosowski, Szymon Drzazga, Grzegorz Radziwiłko, Bartłomiej Zygmunt i Michał Twaróg.

   /UKS Świdnica/

  Poprzedni artykułRozgrywki piłkarskie wkraczają w decydującą fazę
  Następny artykułObdaruje rodziny zastępcze