Casting do filmu o Riese

  1

  Już w środę 30 maja będzie można wziąć udział w castingu do filmu historycznego o kompleksie Riese. Swoją aktorską przygodę będzie można rozpocząć od przesłuchania na Zamku Książ.

   Rejestracja zainteresowanych rozpocznie się od godz. 14.00, a dwie godziny później będzie można stanąć przed komisją wyłonioną spośród producentów filmu – TVP Wrocław i Ośrodka Kultury i Sztuki we Wrocławiu – instytucji kultury samorządu województwa dolnośląskiego.  – Zapraszamy osoby w różnym wieku, szczególnie zależy nam na dzieciach w wieku 7-12 lat, osobach dorosłych i aktywnych seniorach  –  mówi Maciej Kieres, reżyser koprodukcji TVP i OKiS. – To dobra okazja dla wszystkich, chcących spróbować swoich sił przed kamerą i wcielić się w bohaterów filmu o kompleksie Riese.

   Produkcja powstaje dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego oraz lokalnych sponsorów i donatorów, m.in. Miasta Wałbrzych. Filmowy dokument z licznymi fabularyzowanymi opowieściami to okazja do ukazania nie tylko wątku sensacyjnego związanego z kompleksem Riese. Uczestnicy castingu będą mogli wcielić się m.in. w role: Alberta Speera – szefa organizacji „Todt” czy radzieckiego generała Pawła Batowa.

  Zamek Książ, środa 30 maja. Partnerem castingu jest Przedsiębiorstwo Zamek Książ. Rejestracja potencjalnych statystów i aktorów od godz. 14.00. Więcej informacji na www.ksiaz.walbrzych.pl oraz Facebook.com/OKiSWroclaw

   

  Poprzedni artykułUdany start w Racocie
  Następny artykułPożar Silesii: To było podpalenie [WIDEO]