Artystyczne Lato czeka

  0

  Znasz Kościół Pokoju? A może mieszkasz w Świdnicy już kilkanaście, albo kilkadziesiąt lat i jeszcze nigdy tu nie byłeś? Okazją, żeby zobaczyć, poznać, zachwycić się tym dziełem drewnianej architektury baroku będzie Artystyczne Lato na placu Pokoju. – Dotkniemy wiekowego drewna. Zajrzymy do lóż na pierwszej i drugiej emporze. Nasycimy wzrok aniołami. Skosztujemy praliny z wizerunkiem Kościoła Pokoju. A wreszcie – zatrzymamy się na chwilę, żeby poczuć jak wnętrze świątyni dziś działa na nasze zmysły … A potem podejmiemy próbę opisania tego wszystkiego – zachęcają organizatorzy.

  Przez tydzień, pod okiem Anety Augustyn – wrocławskiej dziennikarki prasowej, uczestnicy będą pisać e-przewodnik pt.: „Kościół Pokoju od A do Z”. Następnie to wspólne dzieło kilkunastu osób zostanie zamieszczone na stronie internetowej Kościoła Pokoju.

  Artystyczne Lato na placu Pokoju w tym roku odbędzie się od 9 do 13 lipca 2012 r. W zajęciach literackich mogą wziąć udział dzieci i młodzież począwszy od gimnazjum – w godz. 10.00 – 14.00 oraz dorośli, dla których zarezerwowano godziny popołudniowe: 16.00-20.00.

  Liczba miejsc jest ograniczona dlatego chęć udziału w warsztatach prosimy deklarować już teraz mailowo: [email protected] lub telefonicznie: 601 096 228. Decyduje kolejność zgłoszeń.

  Poprzedni artykułUratować I ligę!
  Następny artykułNa ważny temat: Debiut Gospodarczy wraca