Znanenieznane.pl: Królestwo kwiatów w Wojsławicach

  1

  Wojsławice położone są 50 km na południe od Wrocławia i 2 km na wschód od  Niemczy, na obszarze chronionego krajobrazu Wzgórz Strzelińsko – Niemczańskich. Tutaj właśnie położone jest Wojsławickie Arboretum.

  Szczególne walory przyrodnicze tego terenu oraz bogaty rodzimy drzewostan stwarzały dogodne warunki do założenia ogrodu o charakterze romantycznym. Najprawdopodobniej taki właśnie ogród dworski, przekształcony z naturalnego lasu, był dziełem założycieli rezydencji – rodu von Anlock – właścicieli majątku do 1848 r.

  W 1977 r. Komisja Ogrodów Botanicznych i Arboretów w Polsce nadała parkowi w Wojsławicach rangę Arboretum, a w 1983 r. cały obiekt wpisano do rejestru zabytków kultury. Od 1988 r. Arboretum w Wojsławicach jest filią Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Wrocławskiego.

  Zapraszamy do arboretum, tutaj możecie odetchnąć pełną piersią, poznać nowe gatunki roślin lub po prostu miło spędzić czas w otoczeniu przyrody. Arboretum szczególnie urokliwie wygląda w okresie kwitnienia różaneczników, które mienią się wszystkimi kolorami tęczy.

  Znanenieznane.pl

  Poprzedni artykułZ wypożyczalni: Stowarzyszenie Umarłych Poetów
  Następny artykułCzary Penelopy: Nugetsy na sałacie