Zmieniają zasady ruchu

  7

  Mieszkańców  największego osiedla w Świebodzicach czekają zmiany w poruszaniu się po osiedlowych ulicach. 20 kwietnia wejdzie w życie nowa organizacja ruchu. Najwięcej zmian dotyczy pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniach z tzw. obwodnicą osiedlową. Kierowcy, którzy do tej pory jeździli na pamięć, powinni zacząć zwracać szczególną uwagę na znaki.

  Obwodnica osiedla na całej długości będzie drogą z pierwszeństwem przejazdu. Oznacza to, że kierowcy włączający się od ul. 3 Maja, 11 Listopada i Mieszka, będą musieli ustąpić pierwszeństwa poruszającym się obwodnicą. Dotychczas było odwrotnie – kierowcy jadący tymi ulicami mieli pierwszeństwo. Pojawią się także drogi jednokierunkowe, a część dróg przeznaczona będzie wyłącznie dla ruchu pieszych i rowerów. Na parkingach pojawią się także znaki, określające dopuszczalny tonaż dla parkujących tu aut – będzie on wynosił maksymalnie 2,5 tony.

  Zmiany na Osiedlu Piastowskim będą wprowadzane stopniowo, jednak już od 20 kwietnia należy zwracać szczególną uwagę na oznakowanie. 

  Agnieszka Bielawska-Pękala

  rzecznik prasowy UM w Świebodzicach

  Poprzedni artykułŚredniowiecze na wyciągnięcie ręki
  Następny artykułSesja RM: drogi, pomoc społeczna, oświata