W całej Polsce nabierali na samochody-widma

  4

  Jedna osoba aresztowana, trzy kolejne zatrzymane, ponad 50 oszukanych. – To wciąż początek długiej listy oszustw, które objęły całą Polskę. Grupa przestępcza działała na naszym terenie – mówi prokurator rejonowy w Świdnicy Marek Rusin. Do wyłudzania pieniędzy oszuści wykorzystali jeden z najpopularniejszych portali aukcyjnych.

  – Policjanci z Wydziału Przestępczości Gospodarczej Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy, prowadząc czynności w sprawie oszustw zatrzymali 4 osoby – informuje Katarzyna Czepil, oficer prasowy KPP w Świdnicy. –  Wszyscy zatrzymani za pośrednictwem portalu internetowego sprzedawali samochody, których nie było. W ten sposób od kwietnia 2011 roku oszukali 51 osób z terenu całej Polski, a straty wyniosły blisko 120 tysięcy złotych. Wobec zatrzymanego 33 – latka ze Świebodzic Sąd Rejonowy w Świdnicy zastosował już trzymiesięczny areszt tymczasowy. Pozostałe 3 osoby w wieku od 29 do 42 lat otrzymały dozory policyjne.

  – W proceder zaangażowanych było wiele osób – uzupełnia prokurator Rusin. – Część z nich zamieszczała ogłoszenia o sprzedaży samochodu po bardzo atrakcyjnej cenie, przedstawiając się z reguły jako właściciele komisu. Tzw. „słupy” za niewielką opłatą zakładały konta, na które klienci wpłacali od 2,5 do 3 tysięcy złotych zaliczki. Po dokonaniu takiej wpłaty kontakt się urywał.

  Do świdnickiej prokuratury każdego dnia spływają informacje o kolejnych oszustwach.  Sprawa zdecydowanie ma charakter rozwojowy.

  Poprzedni artykułWygraj zaproszenia na bezpłatne wizyty do Gabinetu Dietetycznego
  Następny artykułZgarnęli nagrody w trzech konkursach