Targowisko będzie jak nowe

  1

  Częściowe zadaszenie, nawierzchnia z kostki betonowej, odnowione ogrodzenie, punkt wody i poboru energii oraz nowe miejsca parkingowe od skrzyżowania ulicy Armii Krajowej aż do końca ogrodzenia. Żarowskie targowisko w zupełnie nowej odsłonie gotowe będzie najpóźniej do końca 2013 roku.

  Gmina Żarów pozyskała ponad pół miliona złotych na modernizację targowiska przy ulicy Dworcowej. Dzięki temu do końca 2013 roku w centrum miasta powstanie odnowione i schludne targowisko. – Jak tylko fundusze nam na to pozwolą natychmiast ogłosimy przetarg i przystąpimy do prac – mówi zastępca burmistrza Żarowa Grzegorz Osiecki.

  Całkowity koszt modernizacji żarowskiego targowiska wyniesie 852 510, 64 złotych, z czego gmina z Urzędu Marszałkowskiego otrzyma na ten cel, w ramach działania „Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej” w zakresie budowy, przebudowy, remontu lub wyposażenia targowisk stałych, objętego  Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013, dotację w wysokości 510 448 złotych.

  Teren żarowskiego targowiska należy do PKP oddział nieruchomości we Wrocławiu, gmina jest jedynie jego  dzierżawcą. Ale dzięki wzajemnej współpracy uda się zrealizować tu targową rewolucję. – PKP wspierało nasze działania i zezwoliło na modernizację tej części – dodaje Grzegorz Osiecki. – Ciągle prowadzone są także rozmowy z PKP na temat ewentualnego przejęcia torowiska prowadzącego do dawnych zakładów Organika i ŻMO.

  W ramach działania „Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej” w zakresie budowy, przebudowy, remontu lub wyposażenia targowisk stałych, objętego  Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 złożono 20 wniosków, w tym 3 aplikacje nie spełniały warunków otrzymania pomocy. Środki w kwocie 12 950 181 złotych przyznano 16 beneficjentom, w tym gminie Żarów.

  Agnieszka Gryc

  rzecznik prasowy UM w Żarowie

   

  Poprzedni artykułPies terroryzuje mieszkańców
  Następny artykuł„Stokrotki” w Radiu Wrocław