Szczęśliwa dziewiątka? [ZOBACZ]

  30

  Katedra z wieżą wysoką na 103 metry, Kościół Pokoju, Rynek, Muzeum Dawnego Kupiectwa i od niedawna wieża ratuszowa to jedne z największych atrakcji Świdnicy. Do tego szacownego grona może dołączyć skromna cyfra 9.

  W ubiegłym tygodniu zakończył się montaż zegarów na wieży ratuszowej, ale dopiero wczoraj wprawne oko mieszkańców dostrzegło mały błąd. Dziewiątka z jednej tarczy zegarowej została zamontowana odwrotnie.  – Zegary z prawidłowo umieszczoną dziewiątką można zobaczyć na całym świecie. Świdnica mogłaby się wyróżnić na tym polu. Może to nawet był test na czujność w związku z 1 kwietnia – śmieje się Stefan Augustyn, rzecznik Urzędu Miejskiego w Świdnicy. – Sprawdzamy czy był to primaaprilisowy żart i w poniedziałek zgłosiliśmy sprawę inspektorowi nadzorującemu budowę.

  Mieszkańcom ten błąd przypadł do gustu. W końcu to liczba 9 w mitologi greckiej symbolizowała ukoronowanie wysiłków. Z kolei w chrześcijaństwie związana jest z ideą ponownych narodzin. Zatem można rzec, że budowa wieży ratuszowej w Świdnicy szczęśliwie dobiega końca.

  tepe

  Poprzedni artykułMłodziczki w ćwierćfinale Mistrzostw Polski
  Następny artykułMłodzi radni w obronie kina Gdynia