Świdniccy ratownicy znów na podium!

  10

  Najpierw był zamach terrorystyczny w dyskotece, potem wypadek drogowy z udziałem dzieci, wreszcie wybuch na stacji benzynowej. Ekstremalne zadania przygotowali organizatorzy V Mistrzostw Ziemi Lubelskiej w Ratownictwie Medycznym. Na trzecim stopniu podium stanęła reprezentacja świdnickiego Pogotowia Ratunkowego, zostawiając w tyle aż 16 załóg.

  Jowita Niemiec, Rafał Iwański i Zenon Szyszka (wszyscy na zdjęciu) po raz kolejny udowodnili, że są w polskiej czołówce ratowników medycznych. To trio tryumfowało przed rokiem w  VII Regionalnych Mistrzostwach w Ratownictwie Medycznym w Świdnicy, zdobywając tytuł wicemistrzów. Z Lublina przywieźli nie tylko puchar drużynowy, ale również nagrody indywidualne. Rafał Iwański zdobył  pierwsze miejsce za jakość wykonywanej resuscytacji, a Jowita Niemiec  tytuł Najbezpieczniejszego Kierowcy w turnieju komputerowym w grze Need for Speed.

  Mistrzowska załoga ze Świdnicy chwali organizację zawodów i przyznaje, że zdania były bardzo trudne. Konkurencje były bardzo realistyczne i zróżnicowane pod względem medycznym – jedna z nich polegała na działaniach medycznych w dyskotece, gdzie w wyniku zamachu terrorystycznego poszkodowanych zostało około 30 osób,  a siły i środki medyczne były ograniczone. – Zawody to nie tylko rywalizacja – dodają ratownicy. – Mistrzostwa są znakomitą okazją do podnoszenia kwalifikacji i poszerzania wiedzy na licznych warsztatach i wykładach.

  Super Trio ze Świdnicy nie tylko wykorzystuje swoje umiejętności w codziennej pracy. Wiedzą dzieli się także z mieszkańcami powiatu świdnickiego, prowadząc liczne szkolenia.

  asz

   

  Poprzedni artykułWygraj zestaw profesjonalnych kosmetyków
  Następny artykułSobotnio-niedzielne starcia piłkarskie