Świdniccy gimnazjaliści w Chorwacji

  5

  Szczęśliwi, pełni niezapomnianych wrażeń i z bagażem nowych doświadczeń wrócili uczniowie Gimnazjum nr 4 w Świdnicy z międzynarodowego spotkania w Zagrzebiu.  Wyjazd uczniów do Chorwacji był finansowany ze środków programu „Uczenie się przez całe życie”, w ramach, którego gimnazjum realizuje projekty od 2006 roku. Obecny pt.”Young Europeans Say: break walls, be tolerant!” szkoła realizuje we współpracy z 7 szkołami z Europy.

  Szkoła chorwacka dla polskich i szwedzkich uczniów przygotowała bardzo ciekawy program.  Oprócz zajęć warsztatowych w szkole, był również czas na zwiedzanie Zagrzebia, mecz w piłkę nożną i siatkówkę oraz na zacieśnianie międzynarodowych znajomości podczas rozmów na tematy bliskie sercom nastolatków. Gospodarze zorganizowali również dla wszystkich całodzienną wycieczkę na wyspę Krk, gdzie uczniowie zwiedzili miejscowości Baska i Kosljun oraz odpoczywali na słonecznej plaży.

  Pomimo tego, że gimnazjaliści spędzili w Zagrzebiu tylko 5 dni – będą one dla nich niezapomnianą przygodą. Uczniowie poznali swoich rówieśników ze Szwecji i Chorwacji, mieli możliwość podnoszenia swoich umiejętności językowych i zwiedzili piękne miejsca.

  Przed uczniami Gimnazjum nr 4 kolejny wyjazd na Litwę w listopadzie oraz oczekiwana z dużą niecierpliwością rewizyta nowych przyjaciół na wiosnę 2013 r.

  Poprzedni artykułSkarby kina Gdynia
  Następny artykułLegendarne auta na wystawie