Spokojna Wielkanoc

    8

    6 nietrzeźwych kierowców, jeden wypadek drogowy i tylko jedno zgłoszenie w lany poniedziałek. – To były wyjątkowo spokojne święta – podkreślają policjanci i strażnicy miejscy.

    Wczoraj na  krajowej 35-tce w Tworzyjanowie zderzyło się kilka samochodów, 5 osób odniosło rany. Na drogach powiatu świdnickiego od piątku do poniedziałku drogówka zatrzymała 6 nietrzeźwych kierowców. Rekordzista jechał przez Boleścin, mając w organizmie 2,29 promila alkoholu.

    Tuż przed świętami policjanci ze Strzegomia zatrzymali trzech nastolatków, którzy na ulicy Dąbrowskiego dotkliwie pobili 42-letniego przechodnia. Żądali od mężczyzny oddania telefonu i pieniędzy. Zamiaru nie udało im się zrealizować, bo zostali spłoszeni. Wszyscy zostali wkrótce potem zatrzymani. Najmłodszy, 16-letni, trafił do Izby Dziecka w Wałbrzychu, wobec dwóch 19-latków został zastosowany dozór policyjny.

    Straż Miejska tylko raz w lany poniedziałek została wezwana przez mieszkańców centrum Świdnicy, którzy skarżyli się na grupę młodych ludzi, biegających z wiadrami wody. Nikogo jednak nie udało się zatrzymać.