Krzyż przeniesiony do kościoła

  12

  Krzyż ze skweru Lecha Kaczyńskiego został przeniesiony do kościoła pw. św. Józefa. Przypomnijmy. Krzyż z tablicą upamiętniającą ofiary katastrofy pod Smoleńskiem został ustawiony w nocy z soboty na niedzielę, a dzień później zniszczony.

  Nie wiadomo, w którym miejscu kościoła krzyż został umieszczony. Proboszcz nie zgodził się na rozmowę.

  Stefan Augustyn, rzecznik UM w Świdnicy:

  We wtorek, 10 kwietnia Straż Miejska przekazała informację o zniszczonym krzyżu do Urzędu Miejskiego, jako zarządcy terenu. Podjęliśmy próbę ustalenia wśród przedstawicieli Klubu Gazety Polskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości, kto jest inicjatorem akcji lub do kogo krzyż należy. Nasi rozmówcy nie potrafili wskazać inicjatora akcji, bądź właściciela krzyża. W związku z tym zniszczony krzyż przeniesiono do najbliższej parafii – pw. św. Józefa, za przyzwoleniem jej proboszcza.

   Ireneusz Pałac, zastępca prezydenta Świdnicy:

  Warto wyrażać pamięć o drugiej rocznicy katastrofy smoleńskiej, jednak nie w taki sposób, jakiego jesteśmy świadkami. Krzyż jest przede wszystkim symbolem wiary chrześcijańskiej, niestety ktoś usiłował z drzewa krzyża zrobić drewnianą maczugę przydatną w walce politycznej. Nie sposób doszukać się dobrych intencji ani wśród osób, które potajemnie krzyż na placu postawiły, ani tych, którzy go zniszczyli. W powstałej sytuacji najlepszym sposobem na wyrażenie szacunku zniszczonemu krzyżowi było przeniesienie go do pobliskiej parafii.

  Poprzedni artykułSpokojna Wielkanoc
  Następny artykułUroczystości w II rocznicę katastrofy pod Smoleńskiem