Przedsiębiorcy wyróżnieni

  7

  Już po raz dziewiąty Kapituła Statuetki Przedsiębiorczości przyznała nagrody dla pięciu osób, wyróżniających się w prowadzonej działalności gospodarczej. Gościem honorowym spotkania był Jan Lityński, doradca Prezydenta RP, wieloletni poseł Ziemi Wałbrzyskiej, pierwszy członek honorowy SPiKŚ i laureat Diamentu Wolności, nagrody przyznawanej przez stowarzyszenie osobom, które wniosły wybitny wkład w kształtowanie polskiej demokracji.

  Właśnie o zagrożeniach, jakim podlega nasz ustrój, mówił Litynski podczas swojego wystąpienia. Wskazał, jakie podziały nastąpiły pomiędzy tymi, którzy niegdyś wspólnie walczyli o wolność ustroju, o wolność słowa. Nie postawił jednak konkretnych wniosków, lecz pozostawił otwarte pytania, prowokując słuchających do szukania własnych odpowiedzi.

  Uroczystym momentem wieczoru było wręczenie tytułu członka honorowego Krystynie Bobrowicz-Walkowskiej, naczelnikowi Urzędu Skarbowego, która od lat uczestniczy aktywnie w spotkaniach SPiKŚ. Wzruszona i zaskoczona pani Krystyna stwierdziła, ze jej największym sukcesem jest zdobycie przez kierowaną przez nią instytucją statuetki Urząd Przyjazny Przedsiębiorcy.

  Później nastąpił moment wręczania nominacji i statuetek wyróżnionym przedsiębiorcom i menedżerom.

  I.         Profesjonalne prowadzenie działalności produkcyjnej

  Tadeusz Badura – laureat Statuetki Przedsiębiorczości

  Od 11 lat właściciel Zakładu Urządzeń Przemysłowych w Świdnicy. Ukończył studia MBA. Przez wiele lat szef dużych państwowych firm produkcyjnych – Kopalni Barytu Boguszów Gorce, APC Metchem Opole i ŚFUP ZAP Świdnica. Firma jego produkuje stosowane na całym świecie,  ciężkie konstrukcje stalowe dla energetyki cieplnej i przemysłu wydobywczego ropy i gazu.

  II Profesjonalne prowadzenie działalności usługowej

  Anna Szywała – laureatka Statuetki Przedsiębiorczości

  Prowadzi firmę szkoleniowo-doradczą. Dzięki świadczonym w niej usługom ponad 65 tysięcy osób podniosło kompetencje zawodowe, a 8 tysięcy uzyskało nowe kwalifikacje. We współpracy z uczelniami wyższymi zorganizowano ponad 60 kierunków studiów podyplomowych. Anna Szywała odznaczona została medalem Komisji Edukacji Narodowej przez minister Aleksandrę Hal za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania Anna Szywała jest założycielką Klubu Myśli Intelektualnej XXI wieku, w którym gościli między innymi Prof. Leszek Balcerowicz, Tadeusz Mazowiecki czy Jan Lityński.

  III Profesjonalne prowadzenie działalności handlowej

  Janusz Kielar – laureat Statuetki Przedsiębiorczości

  Absolwent Politechniki Wrocławskiej, inżynier budownictwa. Własną działalność gospodarczą prowadzi od 1994 roku. Jest współudziałowcem Przedsiębiorstwa Produkcyjno-Handlowego JKB spółka jawna, zajmującego się projektowaniem i wykonawstwem instalacji grzewczych oraz projektowaniem, budową i modernizacją źródeł ciepła. Od początku istnienia JKB jest oficjalnym przedstawicielem firmy Viessmann. Jego największą pasją są podróże po Europie i Polsce.

  IV Profesjonalne wykonywanie wolnego zawodu

  Radosław Nowicki – laureat Statuetki Przedsiębiorczości

  Uprawnienia do wykonywania zawodu rzeczoznawcy majątkowego uzyskał po zdanym egzaminie państwowym w 1993 r. i w tym momencie stał się najmłodszym w Polsce rzeczoznawcą majątkowym. Bardzo wcześnie zdecydował się na własną działalność gospodarczą. Prowadzi firmę „Taksator”, zajmującą się wycenami majątkowymi od 1992 r. oraz firmę „Akta” prowadzącą archiwizację dokumentów oraz zajmującą się obrotem nieruchomościami. Jest członkiem Karkonoskiego Stowarzyszenia Rzeczoznawców Majątkowych.

   V Profesjonalne zarządzanie firmą lub instytucją

   Wojciech Murdzek – laureat Statuetki Przedsiębiorczości

  Jego zaangażowanie w działalność samorządową sięga 1990 roku, kiedy to został radnym Rady Miejskiej w Świdnicy, w latach 1990-98 piastował funkcję wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej, a od 1999 do 2002 był pierwszym starostą świdnickim. Obecnie – nieprzerwanie od 2002 roku – jest prezydentem Świdnicy. Od 1990 r. założyciel i prezes Fundacji Pomocy Biednym Dzieciom „Ut Unum Sint”, która prowadzi świetlicę środowiskową dla dzieci i młodzieży oraz przedszkole niepubliczne. Lider lokalnego środowiska samorządowego. Prezydent Świdnicy od 2002 roku.

   Stowarzyszenie Przedsiębiorców i Kupców Świdnickich

   

  Poprzedni artykułCzołowi rajdowcy oceniają świdnicki prolog
  Następny artykułSzybki start LOTOS – Subaru Poland Rally Team