Porozmawiaj z seniorem, zgarnij nagrodę

  0

  Często traktowani z przymrużeniem oka, jeszcze częściej obojętnie. – Tymczasem mają za sobą całe życie, pełne zmian, radości, czasem tragedii. Chciałabym, żeby gimnazjaliści mieli okazję do porozmawiania ze swoimi dziadkami, babciami, z kombatantami i zapisania tych historii w formie wywiadu– mówi Joanna Gadzińska, przewodnicząca Rady Miejskiej w Świdnicy i ogłasza konkurs „Ponad pokoleniami – mini wywiad”.

  Na zdjęciu młodzież z Grodziszcza podczas „Sztafety pokoleń”

  Konkurs organizowany jest z okazji ogłoszenia roku 2012  Europejskim Rokiem Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej, a jego celem jest upowszechnianie wiedzy o szansach i wyzwaniach wiążących się z dłuższym życiem oraz utrzymaniem solidarności międzypokoleniowej w społeczeństwach, w których liczba osób starszych szybko wzrasta. – Moim marzeniem jest, by młodzi ludzie mogli bliżej poznać seniorów, a przy okazji mieli szansę na twórcza wypowiedź. Wywiady mogą być okraszone zdjęciami, filmami, nagraniami dźwiękowymi – dodaje inicjatorka. – Mam nadzieję, że najciekawsze uda się zaprezentować podczas Kongresu Regionów, na którym jeden z paneli będzie poświęcony osobom starszym i solidarności międzypokoleniowej.

  Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody, ufundowane przez Joannę Gadzińską i prywatnych sponsorów. Patronat nad konkursem objęła poseł Katarzyna Izabela Mrzygłocka.

  Osoba pragnąca wziąć udział w konkursie musi w terminie do 25 maja 2012r.  złożyć wersję pisemną „Mini wywiadu” do Biura Rady Miasta w Świdnicy – Urząd Miejski, ul Armii Krajowej 49, 58-100 Świdnica, z podaną nazwą konkursu na kopercie.

  Pobierz regulamin

  asz

  .

   

  Poprzedni artykułDrożej za ścieki i wodę
  Następny artykułOskarżony za wypadek na rondzie