Podziel się podatkiem

  0

  Przez kilka tygodni prezentowaliśmy organizacje pożytku publicznego i osoby, którym warto przekazać 1% podatku. Do rozliczenia  za 2011 rok został tylko 1 dzień. Wszystkim, którzy zwlekali do ostatniej chwili jeszcze raz przypominamy, kogo rekomendowaliśmy do odpisu. Przypominamy, że świdnicki Urząd Skarbowy 30 kwietnia będzie czynny dłużej niż zwykle – do godziny 18.00.

  Artur Klaja

  Mieszkaniec Świdnicy, od urodzenia cierpi na niedowład kończyn. Mimo licznych operacji i stałej rehabilitacji  nadal porusza się na wózku inwalidzkim. O Arturze pisaliśmy przed rokiem: rtur Klaja przeszedł dziecięce porażenie mózgowe. – Po ciężkich operacjach w szpitalu w Trzebnicy, stałej rehabilitacji i dzięki opiece znakomitych fachowców jego stan zdecydowanie się poprawia – wyjaśnia mama. – Zmniejszyły się przykurcze dłoni, chodzi wsparty na ramieniu rehabilitanta czy moim.Jednak wciąż jest uzależniony od wózka. Mimo to nigdy się nie poddawał, zawsze dążył do samodzielności. Skończył liceum w Mokrzeszowie i Studium Policealne przy Zespole Szkół Mechanicznych w Świdnicy, uzyskując dyplom informatyka. Pracę dyplomową obronił na piątkę. I szybko sam znalazł zatrudnienie.”

   Nadal potrzebne są środki na rehabilitację. Możesz pomóc i Ty! Wszyscy, którzy chcą pomóc Arturowi mogą przekazać 1 proc. z podatku:

  Fundacja Dzieciom: „Zdążyć z Pomocą”, KRS: 0000037904, pole „Cel szczególny”: Artur Klaja 8782

  Fundacja „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego

  Fundacja „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego to niezależ̇na polska organizacja pożytku publicznego, której celem jest wspieranie pokojowego oraz tolerancyjnego współistnienia narodów, grup społecznych oraz jednostek w Europie. Krzyżowa tętni życiem dzięki rozmaitości i różnorodności spotykających się tutaj ludzi, ich pomysłom i działaniom.  W Międzynarodowym Domu Spotkań Młodzieży realizowanych jest rocznie około 150 projektów o charakterze edukacyjnym, kulturalnym oraz naukowym. Wzbudzanie ciekawości i chęci poznania innych, poszukiwanie podobieństw i dążenie do zrozumienia różnic, a także uczenie otwartości i umiejętności komunikacji to nieodłączne elementy spotkań młodych ludzi w Krzyżowej.

  KRS: 0000084948

  Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej

  Celem Muzeum jest trwała ochrona dóbr kultury i tradycji z zakresu przemysłu na Dolnym Śląsku w  szczególności produkcji kolejowej, informowanie o wartościach i treściach gromadzonych zbiorów, upowszechnianie podstawowych wartości historii, nauki i kultury polskiej oraz światowej, kształtowanie wrażliwości poznawczej i estetycznej oraz umożliwianie kontaktu ze zbiorami.

  Muzeum realizuje na rzecz ogółu społeczeństwa zadania publiczne, którymi są m.in. gromadzenie dóbr kultury, katalogowanie i naukowe opracowywanie zgromadzonych muzealiów oraz przechowywanie gromadzonych dóbr kultury.
  Muzeum prowadzi szeroko pojętą działalność edukacyjną dzieci i młodzieży.

  Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku
  ul. Towarowa 4
  58-140 Jaworzyna Śląska
  nr KRS 0000225114

  Emilka Pawlak

  Nasza córeczka Emilka przyszła na świat w 30-tym tyg. ciąży – 31.07.2010 r., we Wrocławiu.  Otrzymała zaledwie 3 pkt. w skali Apgar, urodziła się w ciężkiej zamartwicy, jej siostrzyczka bliźniaczka zmarła wewnątrzmacicznie. Emilka cierpi na ciężkie mózgowe porażenie dziecięce, wielotorbielowatość mózgu, padaczkę leczoną od wielu miesięcy – niestety, na razie bezskutecznie i co najgorsze zanik nerwu wzrokowego. Nie wyobrażamy sobie tego, by Emilka straciła wzrok. Robimy wszystko, by jej pomóc.Przez wiele miesięcy była rehabilitowana metodą Vojty, obecnie dwa razy dziennie jest rehabilitowana metodą Bobath (godz. terapii to 70 zł), jeździmy na rehabilitację wzroku i do logopedy. Emilka dzielnie znosi wielogodzinną i wyczerpującą rehabilitację. Coraz częściej uśmiecha się do nas, zwraca uwagę na zabawki, bardzo chciałaby je chwycić swoimi maleńkimi rączkami, lecz jeszcze nie potrafi.

  Wierzymy, że przy Państwa Pomocy uda nam się to osiągnąć.

  Rodzice: Agnieszka i Jarosław Pawlak

  KRS: 0000037904              14691 Pawlak Emilia

  Hufiec Związku Harcerstwa Polskiego im. Szarych Szeregów w Świdnicy

  To blisko 500 zuchów, harcerzy i instruktorów zrzeszonych w gromadach, drużynach i kręgach instruktorskich całego Powiatu Świdnickiego. Najliczniejsze i najprężniej działające środowiska znajdują się w miastach Świdnica, Świebodzice i Strzegom oraz w gminie Świdnica. Misją harcerstwa jest wychowanie młodego człowieka, czyli wspieranie go we wszechstronnym rozwoju i kształtowaniu charakteru przez stawianie wyzwań.

  Ważną formę działalności hufca stanowi organizacja obozów i kolonii dla dzieci i młodzieży, głównie w Harcerskiej Bazie Obozowej w Niesulicach, gdzie odbywają się obozy harcerskie, specjalistyczne a także profilaktyczne. Każde dziecko może być uczestnikiem tych obozów, ponieważ poza formami harcerskimi jest duży wybór obozów dla tych, którzy nie należą do harcerstwa. Świdnicki hufiec organizuje też obozy poza granicami kraju, najczęściej do baz skautowych we Włoszech, Hiszpanii i Chorwacji. Hufiec prowadzi też działalność charytatywną włączając się w organizację Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

  KRS 0000 264 246 z dopiskiem Hufiec Świdnica

  Fundacja SERCE – ECPD

  Powstała na bazie i w ścisłej współpracy ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Dzieci Chorych „SERCE” z/s w Świdnicy, gdzie od 1987 roku prowadzi szeroką działalność terapeutyczno-wychowawczą na rzecz najuboższych dzieci.

  Celem głównym organizacji jest wszechstronna pomoc dzieciom i młodzieży potrzebującym społecznego wsparcia, co realizowane jest konkretnie poprzez stworzenie programu i placówek pn. Centrum Przyjaźni Dziecięcej z siedzibą w Świdnicy przy ulicy Kościelnej.

  Organizacja powstała z inicjatywy 17-latków a jej założycielem był Marek Michalak, obecnie Kanclerz Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu i jednocześnie konstytucyjny Rzecznik Praw Dziecka.

  Przekaż 1% podatku!

  Fundacja SERCE

  Europejskie Centrum Przyjaźni Dziecięcej

  KRS 0000229507

  Martynka Bugaj

  Zwracamy się do wszystkich ludzi dobrej woli i wielkiego serca o przekazanie 1% na leczenie naszej córki. Martynka ma 7 lat i od stycznia 2011 roku leczona jest na OSTRĄ BIAŁACZKĘ LIMFOBLASTYCZNĄ w Klinice Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej we Wrocławiu, gdzie poddawana jest długotrwałej chemioterapii. Leczenie tej choroby jest długotrwałe i kosztowne dlatego zwróciliśmy się do fundacji dzieciom ,,ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ,, aby objęła Martynkę swoją opieką. Fundacja pomaga nam zbierać fundusze na leczenie naszej córki.

  rodzice Martynki

  Magdalena i Krzysztof Bugaj

  KRS:  0000037904

  (w polu ,,cel szczegółowy1%”)

  16236 MARTYNA BUGAJ

  Poprzedni artykułMajówka pod parą
  Następny artykułJak upamiętnić znanego malarza?