Pierwszoklasistki ze Świdnicy najlepsze

  0

  Trzy uczennice klasy I Szkoły Podstawowej nr 315 w Świdnicy wygrały wojewódzki konkurs i zdobyły dla swojej szkoły tablicę interaktywną. Ich praca plastyczna najlepiej, zdaniem jurorów, pokazała zmiany, jakie zaszły dzięki wykorzystaniu funduszy unijnych.

  Nagrodzona praca plastyczna

  Szkoła Podstawowa nr 315 w Świdnicy wzięła udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjno – promocyjnym pod tytułem „Fundusze europejskie w drodze do szkoły”. Projekt jest partnerską współpracą Policji i Ministerstwa Rozwoju Regionalnego.

  Konkurs był skierowany do uczniów klas 1 – 3 szkół podstawowych na terenie całego kraju. Prace miały ukazywać pozytywne zmiany, jakie nastąpiły w najbliższym otoczeniu szkół, dzięki wykorzystaniu środków z Funduszy Europejskich, które mają wpływ na poprawę bezpieczeństwa dzieci w drodze do szkoły lub w jej najbliższym sąsiedztwie.

  Wśród wielu szkół z Dolnego Śląska, które brały udział w konkursie,  szkoła ze Świdnicy zdobyła I miejsce w województwie. Autorkami nagrodzonej pracy są uczennice klasy I: Ola Mulczyńska, Sara Zawisza i Madzia Pilch. Dziewczynki wykonały pracę plastyczną pod kierunkiem wychowawczyni  Jadwigi Wołoszyn. Nagrody za zajęcie I miejsca w tym konkursie są bardzo atrakcyjne – to m.in.   tablica interaktywna. Ponadto szkoła, w ramach nagrody, zostanie doposażona w materiały dydaktyczne, a dzieci w nagrodzonej klasie dostaną upominki.

  Na wtorek, 24 kwietnia zaplanowano również spotkanie edukacyjne dla zwycięskiej klasy (jedyne w województwie) z udziałem Maksymiliana Europejskiego, tzw. „Euromana” – bohatera portalu edukacyjnego, a także przedstawiciela Ministerstwa Rozwoju Regionalnego i policjanta ruchu drogowego.

  Nagrodzona praca I miejsce

  Szkoła Podstawowa Nr 315 w Świdnicy

  autorzy: Magdalena Pilch, Sara Zawisza, Aleksandra Mulczyńska

  opiekun: Jadwiga Wołoszyn

   

  Poprzedni artykułOrlik wciąż nieczynny
  Następny artykułMotocykliści opanują miasto